| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | Ruhsal Hastalık ile başa çıkmak |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kumar sorunu ile başa çıkmak için nasıl

Kumar borcunu oluşturmak , aile ilişkileri parçalayın ve ruhsal hastalığa yol açabilir . KumarHelpguide web sitesine göre , bir dürtü kontrol bozukluğudur . Bu kumar içinzorlamakumarbaz o mali yıkım riski olduğunu bildiği halde , zor ya da direnmek mümkün değildir bir dürtü olduğu anlamına gelir . Kumarbazbağımlılık içine kişisel veya aile gelirininnormal akışını yönlendirir veya kumar konusunda takıntılı hale geldiğinde Kumar bir sorun haline gelir . İlişkiler acı veya kumar onun normal rutin ve ona en yakın olanların ilgi kaybeder gibibağımlısı , düşünmek ki eğer tüm yıkmak olabilir . Talimatlar 1.kumar bir sorun ya da bağımlılık haline gelmiştir nasılbelirti ve semptomları yazın


. Sizin davranış değişiklikleri gözlemledim kim size yakın olanlar , Ask . Eğer kumar ya da kazanç ve kayıpları gizlemek için çalışıyoruz olmuşturgerçeğini gizlemek , bir gizli bir şekilde davranırdım ?
2

kendinize karşı dürüst olun ve başkalarına yalankez yazınız senin kumar hakkında . Sizin kumar kontrol etmek zor olmuştur ? Ne olursa olsun kazanılan veya kaybettim olsun , belki de duramazsınız ve yürüyüp .
3

göze alamazdı zaman kumar varkez yere yazın . Para kalmadan ama yine kumar kumar sorunu olan önemli bir işaretidir . Sevdiklerinize ve onlar hakkında endişeli varsa size yakın olanlar ile kontrol edin .
4

destek hattı telefon numarası kumar yerel veya ulusal sorunu bulun ve orada bir danışmanla konuşmak . Yerel sağlık merkezi veya hastaneye sormak , ya da kullanan bir Internet arama yapmak " kumar destek telefon numarasını . " Bu bağımlılığı anlamak ve kontrol altına alma yönünde adımlar yapmak için yardımcı olabilir biriyle temas ilk noktası olabilir .
5

stresli halesüreleri ve stres kışkırtmaktetikler yazın ve anksiyete . Yerine kumar bu ile başa çıkmak için sağlıklı yollar , bir listesini yazın. Bir pişirme sınıf katılarak , bir arkadaşını arayarak , köpek yürüyüş , meditasyon ve nefes tekniklerini deneyin ...liste sonsuz .
6. mümkün olduğunca diğer insanlarınşirket

Davet. Hayatınızda olumlu insanlar sahip kumar içinzorlama bir canlandırıcı saptırma sağlayacaktır .
7.

bağımlılık tedavisinde ya da bilişsel davranışçı terapist uzmanlaşmış bir terapist bir havale hakkında doktorunuzla konuşun kim kumar oynamak içinteşvik üstesinden gelmek için rasyonel ve pozitif düşünceleri kullanmak için yardımcı olacaktır .
8.

Bölgenizde bir Kumarbazlar Anonim grubu Look up ve onların toplantılardan birini gelmeden önce onları başvurun. Eğergrup toplantısına katılmadan önce rahat hissediyorum yardımcı olmak için öncedengrup kolaylaştırıcı ile karşılamak istiyoruz. Diğer insanlarındesteğine sahip olan bağımlılığı üstesinden yararlı ve etkili bir yoldur , vegrup koyunda kumar içinözlem tutarak, keyifli yeni sosyal aktiviteler bulmak için her üye destekleyebilir .
9

eşiniz , bir aile üyesi ya da size yakın birisi ile mali düzenleyin . Bu kurtarma kalmak emin önemli bir yoludur .
10. Kumar oynamak için cazip olabilir yerlerden kaçının ve size bir risk teşkil etmez eğlenceler ve aktiviteler ile kendinizi meşgul

relapsing .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com