| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | Ruhsal Hastalık ile başa çıkmak |

Sağlığı ve Hastalıkları

Narsisizm Kontrol Nasıl

Narsisizm aşırı öz - hayranlık ve kendini odaklanmak . Narsistik kişilik bozukluğu kendini , empati eksikliği , başarı takıntısı ve abartılı kendini önemli bir yaygın ve anormal sevgi ile karakterizedir . Narcissists , hak duygusu var istismar veya başkalarının yararlanmak ve aşırı hayranlık gerektirir . Ancak, bu davranışları korku ve düşük benlik saygısı yatan , çoğu zaman bilinçsizce , maske . Narcissists genellikle psikolojik disfonksiyon inkar ve tedavisi zor yapma, doktorlar ve psikologlar doğru kibir empoze . Ancak , kimin işlevsiz düşünme , aşırı kişisel, sosyal ve mesleki stres yarattı bireyler aramak ve tedavi meşgul olabilir . Bireyler için , bilişsel davranışçı stratejiler bu narsistik eğilimleri yönetmenize yardımcı olabilir var . Talimatlar 1 narsisistik düşünce Dur


. Büyük olasılıkla tedavisi yoluyla , bu düşünceleri tanımayı öğrenin. Eğer , kendinizi anlatmak günlük yaşamda onları tanımak başladığınızda " Dur . " Daha doğru yaparakdüşünce düzeltin . Kendinize derseniz Örneğin, yerine düşünerek bunu düzeltmek "Ben benim şirket , bu ödülü kazandınedeni benim " "Ben katkı , ama biz kazanmak için bir ekip olarak çalıştı . " Sonra başka bir konuya düşünme yönlendirmek .
2

zayıf bir listesini hazırlayın . Narcissists güvensizliklerini gizlemek için onların aşırı davranışları kullanabilirsiniz . Eğer güvensiz hissediyorum ya da kişisel zayıflık bir alanı fark ettiğinizde , bunu kabul ve yazmak . Herkesin kendi güçlü ek sınırlamalar olduğunu kabul . Bu kusurları var Tamam olduğunu itiraf .
3

diğerleri övün. Başkasının iyi bir şey yapıyor gözlemlemek ,kişiyi öven tarafından bu kabul . Bu genellikle hiçbir kişinin eylemleri kendi ölçmek hissediyorum narsist , için zordur . Ancak, başkalarının eylemleri kabul öğrenme şükranödül sağlar . Bu şükran hayranlık içinihtiyaç yerini yardımcı olabilir .
4

çekil . Eğer narsistik davranışlarını kontrol edemez hissediyorum hangi bir durumda iseniz , yürüyerek . , Düşüncelerini toplamak alternatif davranışları düşünmek ve daha rahat hissediyorum dönmek . Hiç kimse, hatta bir narsist mükemmel , ve bu davranışlarını kontrol etmek mümkün olmayabilir zamanlar vardır . De bu zayıflığı kabul .
5

gönüllü çalışma yapın . Eğerdaha saldırgan davranışların bazılarını yönetmek kez başladıktan sonra , diğer insanlar arasında çalışma olacak , özellikle eğer bu girişimi . Gönüllü , bir aşevi çalışması yerel bir bağış sürücü içintelefonları cevaplamak , ya da bir huzurevinde pişmiş mal almak . Hatta empati kurmak için hizmet veren iyilik bir hareket kan bağışında edilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com