| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofreni tedavi nasıl

Birçok kişiyanılsama şizofreni altında hala çoklu kişilikleri ile kendini göstermektedir. Ancak bu doğru değildir. Şizofreni halüsinasyonlar , sanrılar vehasta eziyet ve onları uygunsuz ve kendini yıkıcı davranmasına neden hayal sesleri ile karakterizedir . Şizofreni hastası insanların yüzde on intihar . Uygun tedavi fonksiyonel hayat yaşamak için bu talihsiz kurbanları için mutlak bir zorunluluktur . Talimatlar 1 mümkün olduğunca erkenhastalığı tedavi


. Çalışmalar bu hastalığın tedavi edildiğiönceki gösterir, daha az şiddetli olması muhtemeldir. Şiddeti ve belirtiler kişiden kişiye değişir ve tedaviler bireyin belirli semptomları için uygun olmalıdır gibi , deneyimli bir ruh sağlığı uzmanı teşhis vehastalığın tedavisi için önemlidir .
2

ilk ilaç sahipsiniz . Ilaç iyi veya hiç yanıt vermeyen kişiler olmasına rağmen birçok yeni ilaç , şizofrenitedavisi için onaylanmış , ve vardır , kimin psikotik ataklar anlamlı reçeteli ilaçlarındoğru dozda azaltılır daha birçok vardır .


3

belirtilerin kontrolünü kazanmak için bilişsel - davranış terapisi sahipsiniz . Bu tedavi öz - gözlem ve zihinsel egzersizleri kullanarak , normal düşünmeye girişimleri birçok hasta yardımcı olacak gibi görünüyor . Işitsel halüsinasyonlar , onların sesi ve onlar duyulursürelerini kaydetmek için bir günlük kullanın . Bilişsel - davranış terapisisesleri ile başa çıkma cihazları öğretir vehezeyanlarıkaynakları bulmak ve objektif olarak onlarla başa yardımcı olur .
4

başkaları ile olumlu etkileşim hangi sosyal durumları bulun . Başarılı olduğu tespit edilmiştir evde destek sağlamak , sağlık bakım profesyonelleri vardır . Işi gönüllü karşıt olarak , iş ödeme bulursanız , bu rehabilitasyon son derece yardımcı olduğunu kanıtlamıştır - mesleki rehabilitasyon olanların kadar yüzde 40 , tüm semptomlarında bir iyileşme gösteriyor
5

öğrenin . şizofrenik hastalarda kullanılmak için tasarlanmış bir çalışma hakkında . Bu aslında onların halüsinasyonlaryanlışlığını tanımak için hastalarına öğretmek için sanal gerçeklik kullanır. Psikiyatristlerşizofren halüsinasyonlar ve seslerini taklit ve onlaradurumungerçekdışı gösteren inanıyorum onların gerçek halüsinasyonlar görmezden yardımcı olur . Bu teknik insanlar fobiler üstesinden gelmek ve araştırmacılar şizofreni tedavisinde yararlı olabilir umut yardım göstermiştir .
6

şizofreni tedavisi ile ilgili yeni gelişmeleri takip edin . Bir umut verici çalışma, esrar bir unsur psikotik belirtileri önlemek olabileceğini göstermektedir . Bazı araştırmacılarilaçtetra - hydracannabinol ( THC ) aslında şizofreniye neden olabilir , ama inanıyorum Kannabidiol (MİA)semptomları azaltabilir. Bu çalışma hala devam ediyor , ama bir bulgu mevcut kullanımda olan diğer ilaçlardan daha esrar kullanarak önemli ölçüde daha az yan etkileri vardır anlamına gelir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com