| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Bir Aileye ŞizofreniEtkileri

Amerika Birleşik Devletleri'nde iki milyon yetişkin şizofreni yaşıyoruz . Şizofreni olan insanlar sanrısal düşünce , duygusal bozukluklar , fantezi ve zorluk kararlar gerçekliği ayırt etmek için bir yetersizlik muzdarip . Akıl HastalıklarıUlusal İttifak göre ,Dünya Sağlık Örgütü, 10 top yıkıcı hastalıklar arasındahastalık sıraladı . Ancak , şizofreni şizofrenikişi psikiyatristler , psikologlar , danışmanlar ve aileleri ve arkadaşlarından uygun tedaviyi alması şartıyla , bir tedavi edilebilir ve yönetilebilir bir durumdur . Biyolojik Etkileri

şizofrenininkesin nedeni hala bilinmemekle birlikte , kanıthastalığın gelişmesi iki yönlü olduğunu göstermektedir : genetik ve çevre. Şizofreni hastalarının vebozukluğu olmayanlar arasındaki beyin karşılaştırmalarda , beyin yapısı ve aktivitedeki farklılıklar bulundu . Diğer çalışmalarla birlikte bu keşifbozukluk genetik bir bileşeni olduğufikrine araştırmacıları açmıştır . Şizofreni geni şizofreniye neden , ancak daha sonra yerine onun belirtileri gösteren bir kişi daha savunmasız hale getirir. Bu güvenlik açığı ile birlikte , özellikle ortamlarda yetiştirilir bazı insanlargene sahip olmayanlar üzerinde şizofreniye yakalanma yüksek risk var . Çünkügenetik bileşenin , şizofreni olan bir kişi için bakım ailelerinhastalığa neden olduğu ya dahastalık bir sonraki nesil birini etkileyebilir endişe olabilir .
Duygusal Etkileri

Suçluluk , kızgınlık, öfke , utanç , şaşkınlık ve umutsuzluk şizofreni olan biri için ve bakım ile ilgili olanlar tarafından hissedilensayısız duyguların bazılarıdır . Şizofreni olan bir çocuğunuz varsa onlar bir şekilde geliştirmek içinhastalığa neden olduğu endişe gibi Ebeveynler , suçlu ve kırgın hissediyorum. Şizofreni hastalarının çocukların suçluluk , öfke , kızgınlık ve kafa karışıklığı duyguları duyarlıdır . Şizofreni ile bir ebeveyn sanrısal düşünce onları içerir küçük çocuklar eğer özellikle hassastır . Erkek veya kız kardeşhastalık gelişmiş ve onlar değildi çünkü şizofreni hastalarının Kardeşleri şaşkın ve kızgın hissediyorum .
Sosyal Etkileri

şizofreni olması yapabilirsiniz derece zor ilişkiler ve kişisel bakım sürdürmek , bir iş tutmak . Bu zorluklarınağırlığı da şizofreni olan bir kişi için bakım aile üyeleri tarafından dayandı edilir . İnsanlar Şizofrenikişinin hatalı veya anormal bir davranış ise , diğer aile veya arkadaş ziyaret için utandım olabilir . Şizofreni hastalarının Ergen çocukların ergenlikbaskılarla uğraşmak zorunda , ancak diğerlerinden farklı bir ebeveyn olanek karışıklık ve kızgınlık değil sadece . Evli ya da şizofreni , bir etkinliğe katılmayı ya da akşam yemeği için dışarı gidiyor gibi basit ve genellikle eğlenceli aktiviteler sinir bozucu olabilir olan biriyle bir ilişki içinde olanlar için . Endişe , bir şizofrenikişinin kamu dışarı hareket edebilir ki kendi ortağının davranışlarını kontrol veya olmasıdır .
Finansal Etkileri

şizofren insanlar genellikle hareket Çünkü onların sanrılar veya paranoya duyguları üzerinde , onlar zor onlar içinaile bakımında finansal stres nedenleri istihdamı korumak için bulabilirsiniz . Ayrıca , şizofrenik bir akrabası olan aileler için , tedavinin yanı sıra finansal gerginlik neden olur. Şizofreni olan insanlar ilaç , tedavi ve gelişmek için hayatındiğer gereklerini gerektirir . Böyle Sosyal Güvenlik Engellilik gibi programlarmali yükü hafifletmek için yerdesiniz , ama bile bu programlar için başvuran ( vecevap bekliyor ) de stresli olabilir .
Ailevi Etkileri

zorluklar ve şizofreni birinin bakımına ailelerin karşılaştığı zorluklara rağmen , olumlu bir sonuçolasılığı ailesel desteği olmadan olanlara göre daha destekleyici bu aileler için çok daha fazladır . Bakımı ya da şizofreni ile bir akrabası ile uğraşan aileler de destek ve danışmanlık almalısınız . Çünkü şizofreni bir aileye sahip olduğu, duygusal, sosyal ve finansal etkileri ,aile üyeleri birbirlerine destek ve olumlu bir görünüm sağlamak.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com