| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofreni Uzun Dönem Etkileri

Şizofreni halüsinasyonlar , paranoya , sanrılar , ruh zorluklar ve sosyal yetersizlikleri içerebilir belirtileri ile bir ruhsal hastalıktır . Bu çok uzun vadeli etkileri olabilir zor , izole bir hastalıktır . Daha fazla zayıflatıcı etkileriolasılığı destek , müdahale , mali kaynaklar ve ilaç durumu bir azalma ile artar . Şizofreni Topluluk

Birçok kişi İstikrar zorluk bir topluluk ortamda istikrarlı kalan ve kendileri için bakmakta var . Onlar evsiz ya da kronik nedeniyle güvenli kalması için kendi yetersizlik hastaneye sona erebilir . Onlar daha fazla ve daha izole ve içine kapanık olur , ve böylece zorluk istikrar ile yardımcı olabilir hizmetleri almak olabilir .
Sağlık Sorunları

zorunda genellikle şizofreni ile mücadele olanlar kişiler Bu hastalık yokturortalama birey daha fazla sağlık sorunları . Buna ek olarak , onlar .
Depresyon

kullanılabilir olanları elde etmek için , kaynak ve yetenek eksikliği tıbbi yardım almak için daha az olasıdır Bu durumsal ya dahastalığın kendisi parçasıdır , ancak birçok yıldır şizofreni olan insanlar depresif belirtileri ile mücadele başlar olup olmadığı bilinmemektedir . Aslında, 20 ve şizofreni girişimi intihar (nedeniylehastalık ve tıbbi dikkat eksikliğidoğası bu sayı aşağı pin zordur ) olanların yüzde 50 arasında . Şizofreni hastalarının yaklaşık yüzde 13 intihar başarılı .
Madde Bağımlılığı

bu hastalığın kötüye maddeler var olanların çoğu. Bu bir rakip hastalık olur veözgün bir şiddetlendirir . Uzun vadeli etkileri sağlık sorunları , sabıka kaydı , destek ve kaynakların daha kaybı vardır . Aileler aile üyeleri üzerinde

Uzun vadeli etkileri üzerinde
Etkileri şizofreni ile bireylerin büyük olabilir . Stres ve endişe nedeniyle sağlık sorunları oluşabilir . Kaynaklar için mücadele vehastalık mücadele öfke , hayal kırıklığı , umutsuzluk ve bir otoyol alabilir . Kişiden yabancılaşma sonrahasta birinden destek kaldırır ve suçluluk ve acı hissiaile üyesi bırakabilirsiniz , hangi kaçınılmaz olabilir.
Ilaçlar her zaman daha vardır İlaçlar

bu belirtiler ve çeşitli bireyler için bazı iş harikalar hafifletmek olabilir . Ancak, bu ilaçların yan etkileri olduğunu fark etmek önemlidir . Önceki Bazı ilaçlar tardif diskinezi denilen ciddi geri dönüşü olmayan zararlara neden olabilir . Bu tekrarlayan amaçsız hareketler neden olan bir hareket bozukluğudur . Diğer bazı etkileri kilo artışı , ağız kuruluğu veya aşırı Salivating olabilir . Şizofreninin önemli uzun vadeli etkileri vardır
Faydaları

rağmen , çok araştırma ve bilgiler var o bu azaltmaya yardımcı olabilir . Vaka yönetimi , ilaç yönetimi , eğitim ve danışmanlık tüm yararlı olduğu gösterilmiştir . Eğer bir aile üyesi ya da şizofreni birisi birini sevseydi , umut vazgeçmek yok . Bu mücadelede daha az yalnız hissetmenize yardımcı olabilir destek grupları , eğitim ve bilgi vardır . Tavsiyeleri , önerileri , destek ve umut için , başlamak için iyi bir yer Zihinsel HastalıklarıUlusal İttifak olduğunu. Bir bağlantı içinKaynaklar bölümüne bakın .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com