| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofreni nedeniyleBeyindeki Değişiklikler

Şizofreni ağır psikoz ( gerçeklikten dekolmanı ) ile karakterize bir zayıflatıcı ve çoğu zaman tehlikeli ruhsal hastalıktır. Kimse Schizophrenia.com çoğu bilim adamları , biyolojik, fizyolojik , nörolojik ve psikolojik unsurların bir aradasonucu olduğunu kabul etmek uygun ,kesin nedeni emin iken. Fizyolojik tarafında, şizofrenlerin beyinlerinde yer alan gerçek fiziksel değişiklikleri kanıt montaj , büyük yoktur. Gray Matter kaybı

Schizophrenia.com göre , nörologlar şizofrenlerinbeyinlerinde , özelliklefrontal ve temporal loblarda , gri maddenin yüzde 25 kaybına kadar keşfettiler. Bu ortaya çıktı kien doku kaybı deneyimi olan hastalarkötü belirtiler .

MilanÜniversitesi PsikiyatriEnstitüsü'nde yapılan bir araştırmaya göre
Genişlemiş Ventriküller , şizofreni ile insanlar genellikle karıncıklarını ( boşluklar hangi aracılığıyla beyin - omurilik sıvısı dolaştığı )beynin .
Nörolojik anormallikler şizofreni

insanlar , göre genişlemiş olması 1989 Harvard Tıp Fakültesi çalışmada , sağlıklı insanlardan daha beyinlerinde daha fazla yapısal ve fonksiyonel anormallikler vardır .
Engelliler bilişsel Fonksiyon

Schizophrenia.com bildirenbilişsel işlevler şizofrenlerin , sözel bellek ve bilgi işleme gibi , nöropsikolojik anormallikler bir aşırı miktarda tehlikeye .
Prefrontal Beyin Fonksiyon

Biyolojik ve Tıbbi PsikolojiBölümü'nde Azalmış Bergen , Norveç ( 2004)Üniversitesi , diğerleri arasında , şizofreni olan kişilerde planlamada kullanılan ve kendiniz hakkında düşünüyorprefrontal beyin aktivitesinde bir azalma gözlendi .


sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com