| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Delüzyonel Paranoid Şizofreni Belirtileri

tipik paranoid şizofreni denir hezeyanlı paranoid şizofreni , şizofreni dahil olmak üzere birçok türü vardır . Tüm şizofrenler gerçekliğin çarpık bir algı var, ama paranoyak şizofren makul belirli bir kişi ya da grup onlara zarar çalışıyor inanmak için bir eğilim var . Diğer belirtiler genellikleparanoya ek olarak tezahür . Zaman Çerçevesi

Belirtileri 45 yaşından çocukluktan zaman başlayabilirsiniz . Ancak hastalarınbüyük çoğunluğugeç ergenlik veya erken yirmili belirtiler gösteren başlar . En az altı ay boyunca son belirtiler .
Pozitif Belirtileri

onlar olumlu paranoid şizofreni tanımlamak çünkü bu pozitif belirtiler denir . Mayo Clinic göre , bu birisi veya bir şey size zulmetmeye ve sesli halüsinasyonlar karşılaşmayan tarafından zulüm gören bir inanç bulunmaktadır .
Negatif Belirtileri

Bu can paranoid şizofreni dahil olmak üzere ruhsal bozuklukların diğer türlerinde olur. Dünya Sağlık Örgütü'ne göre, bu bozulmuş konuşma , duygusal kapatma ve halüsinasyonlar ( görme veya koku ) içerir .
Potansiyel

Belirtilerikişi o kadar şiddetli olabilir başının çaresine veya herkes ile iletişim kuramıyorum . Kişi herkesten daha kendine bir tehlike genellikle daha fazladır.
Tedavi

bu belirtiler tedavi ilaç ve bilişsel davranışçı terapi kombinasyonunu gerektirmektedir . Tedavihastanın hayatınıngeri kalanı için sürebilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com