| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

ŞizofreniTarihçesi

Şizofrenler sık olarak etiketlenmiş "deli . " Bu neden görmek kolaydır . Belirtiler akut bir durum haline olabilirpsikoz bir rahatsızlık yansıtır . Bu ruhsal bozukluk üzerindeplan tümdünyada psikologlar ve psikiyatristler tarafından incelenmiştir . Hedefdurumun daha derin bir anlayış kazandırmaktır . Hakkında Şizofreni

Şizofreni yaş , ırk veya cinsiyet kısmi değildir ve binlerce yıldır var olmuştur . Genelliklegeç ergenlik ya da erken erişkinlik döneminde belirir . Her kişi farklı yapılandırılmış olduğundan, şizofrenietkileri kişiden kişiye değişir
İşaretler

şizofrenik genelliklebazı belirtiler gösterirler olacaktır : . Halüsinasyonlar , neredehasta kokular , tatlar ve mevcut olmayan bir duygu şeyler; Bu tür paranoya gibi sanrılar ; garip davranışlar , oyunculuk aykırı ya da tuhaf ; ve dil , bu nedenle anlamak zor bozuk tutarsız konuşma , .
Erken Kuramları

Geçmişte ruhsal hastalıklarınnedeniolarak özetlenmiştir vücut sahip kötü ruhları sonucudur . Şeytan çıkarma çeşitli yöntemlerdertli kişi gelen "iblis sallamak " için kullanılmıştır . Bir yöntem müzikkurban teşhir edildi . Daha ölümcül bir yöntemdirşeytanları kovmak umuduyla ,kurbanın kafatasına delici delik dahil .
Dönem

1911 yılında , İsviçreli psikiyatrist Eugen Blueler ,adını tasarladı Yunanca kelime " şizofren " (split ) ve " phrene " ( zihin) kurtulmuş " şizofreni " . Blueler şizofreni hastalarınınkopuk akıl sembolize etmek için bu ifade icat .
Sınıflaması

Alman doktor , Emil Kraepelin , ruhsal bozukluklar kategorizeilk biriydi . O, şizofreni semptomları ile insanları classfy içinifade " demans prekoks " kullanılmıştır . Araştırmacılar ve uzmanlarhastalıktan sorumlu daha fazla kaynak bulmaya çalışırken Halen , ruhsal hastalıklar içinkategorizasyon sürekli güncellenir . Amerika'da,Mental Bozuklukların Tanısal ve İstatistiksel El Kitabı Dördüncü Baskı ( DSM - 1V )en sık kullanılan tanı sınıflandırma sistemidir .

Blueler Hem Birlikte Çalışma ve Kraeplinhastalığınbelirtileri ve evrelerine göre şizofreni kategorize . Kraeplin , dağınık , paranoid ve katatonik önerdi . Blueler kalıntı ve farklılaşmamış önerdi . Beş kategoriDSM- 111 olarak tasvir edilmiştir. Ancak , araştırma yoluyla bu Blueler ve Kraeplin en sınıflandırmalarhastalığınsonucunu gösteren güvenilmez olduğu tespit edilmiştir . Bu nedenle, araştırmacılar şimdi böylesonucunu belirlemek için " olumlu " vs "negatif " olarak sistemlerini içerir . Opozitif ve negatif modunda olduğunda bu ölçekkurbanın davranışları bakar .
Tedavi

şizofreni tanısı zor olabilir ve böylecedoğru ilaç bulmak olabilir . Psikiyatristdurumunyüksek ve alçak tamamen farkında değilse , odoğru tedavi reçete etmek daha iyi yapabiliyor . Destek grupları şizofreni olanlar için kritik bir çıkış vardır . Devlet destekli Ulusal İttifak Akıl Hastalıkları , NAMI ( bkz. Kaynaklar ) başlamak için iyi bir yerdir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com