| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofreni Psikoz Tanımı

Psikoz gerçeklik ile bir sonu olduğunu ; bu hayali ne gerçek ne olduğunu ayırt etmekyetersizliğidir. Schizophrenia.com göre , ruhsal bozuklukların çeşitli psikoz özelliği ve şizofreniana özelliğidir. Psikoz şizofreni "pozitif " belirtisi olarak kabul edilir ; yani , sadece zihinsel olarak hasta veruhen sağlıklı bulunmayan kişilerde mevcut algıları , davranışları ve düşünceleri ile karakterizedir . Halüsinasyonlar , sanrılar , dağınık düşünme ve konuşma , fena halde dağınık davranış ve katatonik davranış : Şizofreni psikoz farklı şekillerde ortaya çıkabilir . Halüsinasyonlar

Halüsinasyonlarbeş duyunun herhangi birini veya tümünü yoluyla oluşabilir . Işitsel halüsinasyonlar ,en yaygın türü , talimat vermek komutları yapmak , sizi eleştirmek , seninle alay sesler çıkarırlar , faaliyetleri üzerinde çalışan bir yorumu teklif veya kendi aralarında bile konuşuyoruz . Ayrıca, ( var olmayan şeyleri görme ) görsel olarak halüsinasyonlar , dokunsal ( duygu şeyler ya da mevcut olmayan bir şey dokunduğu olmak ) , koku ( yok kokulu şeyleri ) ve tat ( tatma şeyler karşılaşabilirsiniz ) yok .
sanrıları

sanrıları kuvvetle yanlış inançlar tutulur . Eğer sanrısal iseniz, paranoid hezeyanlar (insanlar size zarar ya da zayıflatmak için çalışıyoruz inanç ) , somatik sanrılar ( kendi vücudu hakkında yanlış inançlar , bir hastalık gibi ya da bir mikroçipvarlığı) , Dinsel sanrılar ( karşılaşabilirsiniz Tanrı ile ya da bir kutsal rakam olduğu özel bir ilişki var inanç ) , referans sanrılar ( ortamınızda insanlar, durumlar ya da nesneler size bazı ilişkisi olduğunuinancı ne onlar değil ) , büyüklük sanrıları (inanç ünlü , ya da özel güçleri veya yetenekleri parça bulunmaktadır ) , veya erotomanik sanrılar ( Eğer yoksa ilişkilerinanç ) .
Dağınık Düşünme ve Konuşma
Mayo Clinic göre


, bu özellik başkalarına ( başka bir konuya atlama bozuk konuşma , uydurma sözler ) kadar tutarsız iletişim yoluyla ve konuşarak kendilerini ortaya dağınık , mantıksız düşünce süreçleri ile karakterizedir kendinizi ya da hayali kişiler ( halüsinasyonlar ) .
Grossly dağınık davranış

Grossly dağınık davranış içinşizofrenik normal hisseder davranışlar ile karakterize ama diğer tuhaf görünür insanlar , ve agresif ve şiddet için çocuksu ve saçma gelen derecesi değişebilir . Sen , uygunsuz giyinmek kamu seks meşgul , ani öfke ya da kahkaha sergileyen , ya da nedensiz insanları karşı karşıya olabilir.
Katatonik Davranış

Catatonic davranışıile karakterizedir farkındalık veya etrafınızdakidünyaya reaksiyon olmaması. Eğer katatonik iseniz, göz teması , yüz ifadesi eksikliği önlemek sert ve hareketsiz görünen , tuhaf mevkilerine veya garip bedensel hareketler sergileyebilir . Ayrıca böyle bir cenaze gülüyor gibi , uygunsuz bir şekilde durumlara tepki verebilirler .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com