| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofrenide prodromal belirtileri

prodromal semptomlar şizofreniprodrom fazı meydana olanlar , psikotik belirtiler ortaya çıkmadan önce 1-2 yıl meydana gelen bir dönemi vardır . Bu dönemdeen sık bildirilen semptomlar iki sosyal çekilme ve okulda veya iş yerinde davranış değişikliklerdir . Bu belirtiler genelliklehastalığın erken tespiti güçleştirebilir şizofreni olarak kabul edilmez . Alt gruplar

prodromal semptomların üç alt gruplar vardır : pozitif belirti sendromu ( APSS ) , kısa aralıklı psikotik sendromu ( BIPS ) ve genetik risk artı fonksiyonel bozulma ( G /D ) zayıflatılmış
< br . Bu alt grupta >
Atenüe pozitif belirti sendrom

Belirtileri çarpık algıları , iletişim sorunları ve garip ya da olağandışı düşüncelerini içerir . Bu semptomlar bir ay ya da daha uzun bir süre boyunca en az bir kez bir hafta gerçekleşmelidir. Semptomlar zaman içinde sürekli kötü almalısınız .
Bu alt Kısa aralıklı psikotik sendrom

Belirtileri algı ve iletişim sorunlarının yanı sıra aralıklı psikotik düşünce ya da halüsinasyonlar dahil . Bu belirtiler 1-3 ay boyunca günde bir kez yapılmalıdır.
Genetik risk artı fonksiyonel bozulma bu alt semptomları ile

İnsanlar daha önce bir şizoid tanısı edilmiş olacaktır kişilik bozukluğu şizofreni veya psikotik belirtileri olan bir kişilik bozukluğu tanısı olan birinci derece akrabası var . Diğer belirtiler okulda düşüş ya da iş performansı , günlük işleyişinde genel bir düşüş , sosyal geri çekilme ve sıradışı davranışı içerir.
Hususlar

şizofrenininprodromal evre değişiklikler ile işaretlenir algı , sosyal geri çekilme ve çaba ve iş veya okulda katılım değişir. Bu prodromal belirtiler başka psikiyatrik sorunları olanlar taklit edebilir , çünkü birçok hasta genelliklebozukluk bu noktada karıştırılabiliyor . Belirtiler sonunda şizofreni içinkriterleri yerine yapmak kadargerçek sorun genellikle keşfedilmiş değil .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com