| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Seroquel nörolojik etkileri

Seroquel bipolar bozukluk ve şizofreni tedavisinde kullanılan bir anti- psikotik ilaçtır. AstraZeneca tarafından yapılan ,uyuşturucu nedeniyle tardif diskinezi nöroleptik malign sendromu gibi nörolojik bozukluklara neden onun muhtemel etkileri inceleme altında geldi . Wall Street Journal'da bir makalede , AstraZeneca anksiyete ve depresyontedavisinde Seroquel bir genişletilmiş sürümünü onaylamak içinGıda ve İlaç İdaresi ikna etmeye çalışmıştı . Ancak, diyabet ve ciddi nörolojik bozukluklar gibi ciddi yan etkileri nedeniyle,FDAgenişletilmiş sürümünü onaylamak için henüz . Geç Diskinezi

Geç diskinezi gibi Seroquel nöroleptik ilaçların uzun süreli kullanımının bir sonucu olarak ortaya çıkar . Tekrarlayan , sarsak hareketler neden olabilir ciddi bir nörolojik hastalıktır . Bozukluk tarafından tutulmuş bir kişiyüz kontrolsüz buruşturma jestler yapabilir . Dil çıkıklığı , şapır şupur veyadudakların ankete katılanlar da olabilir . Gözlerin istemsiz yanıp sönen veya sola koşuşturuyor hareketler de olabilir . Nörolojik Bozukluklar ve İnmeUlusal Enstitüsü göre , zaman zaman bir kişi hızla o görünmez bir enstrüman çalmak olduğunugörünüm veren , parmaklarını hareket edebilir .
Potansiyel Riskler

tardif dyskensia durumunda , nörolojik bozukluğun , bu tip sadece ( yıl yani ay) uzun bir zaman miktarı için anti- psikotik çekici olan hastalarda cereyan etmektedir. Ancak, bu tür Haldol gibi eski ilaçlar aksine , Seroquel tardif dyskensia insidans daha düşük riski vardır. Zaman herhangi bir uzun miktarda gibi Seroquel gibi anti - psikotik kullanarak Akıl HastalıklarıUlusal İttifak göre, yalnızca diğer tedavilerin başarısız olduğu ciddi ruhsal hastalığı olan kişiler için ayrılmış olmalıdır . Eğeryüz buruşturma ya dadudakların şapır şupur , sarsıntılı bedensel hareketler deneyimidurumunda , derhal bir sağlık kuruluşu ile konuşmak .
Nöroleptik Malign Sendrom
< Eğer bir anti- psikotik ilaç ters bir reaksiyon olduğunda p> Nöroleptik malign sendrom oluşur . Tedavi edilmediği takdirdesendromu yaşamı tehdit edici olabilir . Belirtiler tedavi başladıktan sonra iki hafta içinde oluşabilir ama aynı zamandatedavi sırasında herhangi bir zamanda ortaya çıkabilir . Eğer olumsuz bir tepki varsa, bu tür ateş ve titreme gibi ateş gibi belirtiler olabilir . Ayrıca kas sertliği , dengesiz kan basıncı , terleme ve şiddetli yorgunluk olabilir . En kötü durumda senaryolar , halüsinasyonlar ve deliryum oluşabilir .
Gibi Seroquel
Potansiyel Riskler

İlaçlarsinirler vebeyin arasındakisinyalleri engellemek için deneyin . Böylece , blokesinir reseptörleri . Beyin içinde, dopamin oluşturulur ve anti- pyschoticsdopamin bloke ederek iş görür . Çok nadir durumlarda , nöroleptik malign sendrom oluşabilir . Bu, yalnızca anti- psikotik ilaç yüksek doz vardı bireylerde görülmüştür .
Potansiyel tehlikeleri

Seroquel alarakfaydaları hala tartışmalıdır , özellikle ilaç anksiyete ve depresyon için kullanılan örneği. Judy Hittman ve Dr Zuckerman tarafından yazılmış bir makalede , Seroqueletkileri üzerine yapılmıştır çalışmalar kısa dönem olmuştur veilacın uzun vadeli etkileri bilinmemektedir . Seroquel almış bir kişi tardif diskinezi gelişirse ,hastalığınetkileri ilaçlar ile tedavi edilemeyen , ne Seroquel tedavi bittikten sonra onu kontrol altına alınabilir.
Uyarı

oldukça şiddetli şizofreni veya bipolar bozukluk muzdarip sadece bireyler Seroquel ile tedavi edilmesi gerektiğine inanılmaktadır . Anksiyete ya da depresyon muzdarip insanlar nedeniyle böyle geç diskinezi gibi potansiyel yan etkileri bu ilacı asla. Çok nadir durumlarda , ölüm bile Seroquel alınmasısonucu olmuştur . Makalede " Seroquel Yaygın Kullanılıyor Ama tehlikeli yan etkileri ile , " travma sonrası stres bozukluğu geçiren Irak savaş gazisi Seroquel ile tedavi edildi . Sağlıklı olan bu kişiler , anidenilaç verildikten sonra öldü. Sonuç olarak , bu tür Kadınlar ve Aileler içinUlusal Araştırma Merkezi gibi kuruluşlar Seroquel kullanımınınciddi yan etkileri üzerine önemli araştırmalar yapmak AstraZeneca'yı yapmak içinFDA zorlamak için çalışıyoruz .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com