| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofreni için Yoga Egzersizleri

Yoga Asana ( fiziksel pozlar ) , pranayama ( nefes egzersizleri ) , meditasyon ve etik kodları içerir esenlik eski bir sistemdir . Amerika Birleşik Devletleri veBatı dünyasınıngeri kalanı yoga dersleri genellikle asana odaklanır . Yoga egzersizleri şizofreni ile insanlara yardım etmek için geleneksel terapi ve ilaç tedavisi ile kombine edilebilir . Düzenli grup yoga dersleri psikotik belirtileri olan hastalar için tavsiye edilmez , ancak nitelikli bir yoga eğitmeni ya da yoga terapist ile özel yoga seansları semptomları hafifletmek ve yaşam şizofrenik bir hastanın kalitesini artırabilirsiniz . Araştırma

dergi Acta Psychiatrica Scandinavica 2007 yılında yayınlanan bir çalışmada, dört aylık bir süre için şizofreni hastası üzerinde yogaetkilerini test ettik. Çalışma Düzenli fiziksel egzersiz rejimi atanan şizofrenik hastaların kontrol grubuna yogagrubunu karşılaştırdı. Her iki grup işleyişinde iyileşme gösterdi , fakatyoga grup kendi genel yaşam kalitesi , hem de şizofrenik belirtiler bir azalma daha belirgin ilerleme gösterdi .
Vücut Farkındalığı

düzenli yogaen yaygın faydalarından biri vücut farkındalığı artar. Şizofreni muzdarip insanlar genellikle sorun hayalden gerçeğe ayrım var , depresyon ve psikosomatik belirtiler katkıda bulunabilir kendi bedenleri algıları bozuk olması eğilimindedir . Bu nedenlerle , yoga pozlar şizofreni hastalarının gerçeğe daha güçlü bir bağ kurma yardımcı olabilir .
Ayakta

Ayurveda göre pozlar , bazen bir " kardeş bilim olarak kabul " yoga , bazı şizofrenik belirtiler vata dosha , üç iç enerjileri birinde bir dengesizlik gelmektedir. Vata dengesizliği belirtileri anksiyete , uykusuzluk , hafıza sorunları ve odaklanma eksikliği bulunmaktadır . Dr Timothy McCall tarafından Yoga Journal bir makale ayakta pozlar " toprak "uygulayıcısı yardımcı vata dengesizlikler için fayda sağladığını göstermektedir . Genel yoganınyararları için yeterli kanıt olmasına rağmen , ancak, pozlar , diğer türlerine göre şizofreni pozlar ayaktafaydalarını desteklemek için çok az araştırma vardır .
Sıkıştırma

web sitesine Schizophrenia.com göre , tiroid bozuklukları ve şizofreni arasında bir ilişki vardır , ve psikotik belirtiler şizofrenik hastalarda hipotiroidi tedavi ile azalabilir . Yoga iletiroid uyarıcı gibi omuz standı ( Sarvangasana ) gibi pozlar , ( Halasana ) pulluk ve diz kafa ayakta ( dandayamana janusirasana ) poz bazı belirtileri hafifletmeye yardımcı olabilir .
Solunum Egzersizleri

Yoga pozlarnefes ile ilişkili , ve yoga daha bilinçli onlar normalde daha nefes uygulayıcıları teşvik edilmektedir . Derin, uzun nefesparasempatik sinir sistemini uyararak ,sempatik sinir sistemini yatıştırır . Bu eylem , düşük kortizol düzeyleri yardımcı olur , kan basıncını düşürür ve kasları rahatlatır . Psychophysiology Uluslararası Dergisi'nde yayınlanan bir makalede, 1999 şizofrenler anormal parasempatik işleyişi sahip olma eğilimi doğruluyor . Yoga pozlar ve nefes egzersizlerivücudun parasempatik tepkilerini geliştirmek ve şizofrenik hastalarda stresi azaltmaya yardımcı olabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com