| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofrenik Nedir

Bir şizofrenakıl hastalığı şizofreni muzdarip bir kişidir . Yüzyıllardır yaklaşık edilmiş olsa da , şizofreni hala yaygın olarak yanlış bir hastalıktır . Uzun yıllar boyunca , şizofreni " bölünmüş kişilik " ile neredeyse eşanlamlı oldu ve olasıen korkulan ve korkunç tanı biriydi . Şizofrenleraynı belirtilerin çok paylaşabilir rağmen , şizofreninin her türlüaynı değildir . Orada bunu sınıflandırmak için birkaç farklı yolu vardır ve tipi , bu tedavi yöntemlerinin farklı bağlı . Eugen Bleuler antik Mısır , 1911 yılında şizofreni tarih hesaplarını adında beri geçmişi

rağmen şizofreni sadece bu tür olarak bilinmektedir . Şizofrenler sık sık şeytanlar ve şeytan çıkarma çeşitli ayinler aracılığıylaiblisleri kaldırarak etrafında dönüyordu tedavi ile sahip olduğu düşünüldü . Uzun yıllar boyunca , tüm akıl hastası sınıflandırılmış veaynı şekilde tedavi edildi . Dr Emile Kraepelin 1887 yılında kendi ayrı bir koşulu olarak şizofreni tanıyanilk
Türleri

şizofreni üç ana tipi vardır : . Dağınık şizofreni , paranoid şizofreni ve katatonik şizofreni . Dağınık şizofreni ayırt edici özellikleri kademeli yerine ani başlangıçlı ve dağınık konuşma ve davranış , uygunsuz duygusal tepkiler ve kendinize fiziksel dikkat çekmek için yeteneği kaybı sayılabilir. Eğer ediliyor inançları etrafında

Paranoid şizofreni merkezleri başkaları tarafından zulüm . Paranoid şizofrenler sık diğerleri izliyor taciz ve aksi takdirde onlara sorun neden nasıl hakkında hikayeler anlatmak . Ayrıca sık sık megolomanlık , kendi önemi şişirilmiş ve gerçekçi bir duygusu var .

Katatonik şizofreni , motor aktivitede azalma ile işaretlenir . Bu aşırı heyecan devletleri ile dönüşümlü olmasına rağmen katatonik şizofrenler , onlar hiç bir gönüllü hareketi gerçekleştirmek için çöp olan bir stuporlu devlet içine hızlandırılmış olabilir .
Identification

Ruh SağlığıUlusal Enstitüsü ( NIMH ) göre , şizofreni olduğu " halüsinasyonlar , sanrılar , düzensiz düşünme, hareket bozuklukları , düz etkiler , sosyal geri çekilme , ve bilişsel sonuçları " şiddetli , kronik ve devre dışı beyin hastalığıdır " açıkları . " Bazı durumlarda, şizofreni uyarı olmadan kendini gösterir , ancak çoğu insan ,hastalığın başlamasının, yavaş yavaş. Aile ve arkadaşlar genellikle bir şeyşizofren yanlış olduğunu söyleyebilirim , ama onlar kendi parmak koyamazsınız . Şizofreninin erken uyarı işaretleri sıklıkla uykusuzluk , depresyon , oversleeping ve unutkanlık gibi ortak şeyler vardır . Ancak şizofreni gibi zulüm sanrılar , öngörülemeyen duygusal tepkiler , halüsinasyonlar ve tutarsız , mantıksız konuşma gibi daha endişe verici belirtiler bu geçmiş devam edecektir .

Birnedeni nedenleri şizofreni bilinmemektedir. İşte bunun yok bir neden gibi görünüyor , ama bunun yerine genetik ve çevrenin bir kombinasyonudur . Koşullar ise bu tür viral enfeksiyonlar ve düşük oksijen seviyeleri olarakrahim içinde , şizofrenigelişimi üzerinde etkisi var gibi . Beyin kimyasal dengesizlikler de şizofreni neden olabilir ve can anormal beyin yapısı.
Yanılgılar

kelime şizofreniYunan bölünmüş kelime ( şizofreni ) ve zihin ( phrene geliyor .) Bu şizofrenler çoklu kişilik bozukluğu muzdarip olduğunu ima etmek değil ,durum acı olanlarınparçalanmış düşünce uygulamak gerekiyordu . Ama şizofrenler çoklu veya bölünmüş kişilikleri olduğufikrimodern içine devam eden bir yanılgıdır .

Şizofreni hakkında bir başka yanlış kanı tüm şizofrenler doğal şiddetli ve tehlikeli olmasıdır . Bir şizofrenlerinhalüsinasyonlar ve sanrılar başkalarına korkutucu olabilir ve onları sıradışı ve bazen şiddetli şekillerde hareket neden olabilir rağmen , şizofrenler şiddet ne de kendileri ve başkaları için bir tehlike olmanın doğal eğilimli değildir .

tedavi

şizofrenler genelde antipsikotik ilaçlar ile tedavi edilir . Durum ömür boyu olduğunu. Bu tedavi edilemez , ancak tedavi edilebilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com