| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofrenik bir Düzeylerinin Arttırılması Strateji

Şizofrenihasta hem profesyonel hem de kişisel olarak başarıya ulaşmasına engel olabilir belirtiler çok sayıda katlanmak neden ciddi zayıflatıcı ruhsal hastalıktır . Pozitif ve negatif : şizofreni semptomlarının iki türü vardır . Ilerleme pozitif semptomların tedavisinde yapılmış olmasına rağmen , küçük kaynaklar gibi zayıflatıcı olan negatif belirtiler için var . Negatif belirtileri tedavisi Sorunları

şizofreni ile ilişkili bilişsel sorunları , konsantrasyon ve düşünce netliği gibi normal beyin fonksiyonları eksiklikleri bulunmaktadır . Bu işlevlerin bir sıkıntısı olduğundan ,belirtiler " negatif " semptomlar olarak sınıflandırılır . Bu negatif belirtiler genellikle tanısı önce hastalarda farkilk işaretleri olmasına rağmen , aynı zamanda değerlendirmek ve tedavi etmeken zor olan . Hasta orada olmayan şeyler , bu daha sık ve belirgin çünkü değerlendirmek için daha kolay görür, duyar , kokusu veya tadı halüsinasyonlar ve hezeyanlar gibi şizofreninin pozitif semptomlarının tedavisinde . Buduvara bağırıyor bir hastayı gözlemlemek ve o karışık veya odaklanmak değil , bir hasta gözlemlemek ve o hasta olduğunu fark etmek daha hasta olduğunu kabul etmek kolaydır .
Klozapin ve Kötü konsantrasyon

Bazı şizofrenik hastalardahastalık bu sorunlarınbirincil nedeni olmayabilir inanmak araştırmacılar lider , konsantrasyon ve diğer olumsuz belirtiler olmaz . Birçok çalışma , Klinik PsikiyatriDergisi'nde yayınlanançalışmada 2007 Modafinil gibi ,negatif semptomların tedavisinde etkili bir ilaç belirtmek için yapılmış olmasına rağmen , bugüne kadar çok başarılı olmamıştır . Antipsikotik ilaç klozapin tipik şizofreni tedavisinde kullanılır . Bu ilaç , hastalığın pozitif semptomlarını azaltma da etkili olduğu , ancak bu konsantrasyon gibi negatif semptomlar modifikasyonunda daha az başarılı olmuştur. Ne yazık ki , klozapin aslında negatif belirtiler artırmak vehasta daha karışık yapmak ve hastalara yardım için Zayıf Konsantrasyon

Tedavisi için .
Alternatif İlaçlar odaklanmak için daha az mümkün olabilir zayıf konsantrasyon ile boğulmuş kim , hekimlerin alternatif bir ilaç önerebilir . Pozitif belirtiler için de büyük bir başarı oranı yoktur risperidon ve olanzapin gibi daha yeni ilaçlar , konsantrasyon sorunları artırmak için daha az olasıdır . Sonuç doktorlar ilaç dozajları anahtarlama veya değiştirerek negatif semptomları tedavi etmek için bir girişim olarak .
Diğer Terapi Kötü Konsantrasyon için

hastalar da yardımcı olur , sosyal faaliyetlere katılmaya devam etmek teşvik negatif belirtileri frenlemek için . Örneğin, sosyal ortamlarda bulunmaktan sosyal yoksunluk fayda deneyimi hastalar . Bir klinik psikolog uygun rehberlik hastalar antisosyal davranış geliştirmek için çalışabilirsiniz. Aynı şekilde , kötü konsantrasyon problemleri odaklama ve anlama egzersizleri ile destekli olabilir. Konsantrasyon seviyelerini egzersiz hafıza ve tedavi oyunlar Pratiği bu işlevleri korumak için yardımcı olabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com