| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofreni psikoloğun Tedavisi

Ruh SağlığıUlusal Enstitüsü göre , şizofreniABD nüfusunun yaklaşık yüzde 1,1 oranında etkiler. Sanrılar , halüsinasyonlar ve düşünce ve hareket bozukluğu ile karakterize , şizofreni , bir kişinin yaşamı boyunca erken yetişkinlik ve sebat sırasında bir başlangıçlı ciddi bir ruh sağlığı durumdur . Kronik ve bilinen bir tedavisi olmasına rağmen , ruh sağlığı uzmanları hastalarıntoplum içinde daha yüksek bir yaşam kalitesi için kendi semptomları azaltmak ve yönetmenize yardımcı olabilir . Şizofreninin Psikoloji

Tedavi vs Psikiyatri anti- psikotik ilaçlar dayanır . HelpGuide.org göre , bu ilaçlar paranoya, halüsinasyon ve düzensiz düşünme azaltabilir , ancak daha az etkili olan " düz etkiler , " sosyal çekilme ve şizofreniye eşlik edebilir motivasyoneksikliği . Tedavisinde bir psikiyatristin rolü semptom yönetimi , ilaç reçete ve etkinliğinin izlenmesi olduğunu , bir psikolog tedavi ve semptom yönetimi üzerinde duruluyor ama ilaç reçete olamaz . Bu psikolojik hizmetler de Lisanslı Klinik Sosyal Hizmet Uzmanları ( LCSWs ) tarafından sağlanmaktadır .
İlaç Uyum

psikiyatristler ve psikologlar Hem ilaç uyumu hasta ile çalışmak , bu bir çünkü pek çok engel vardır , uzun vadeli istikrar için önemli bir bileşenidir . Sanrılar o ilaç veya tedavi ihtiyacı yok inanmak için bir kişi yol açabilir , ve belirtiler geliştirmek zamanlar bazı insanlar psikotik içine nüksedebilir , hangi ilaç alarak durdurmak . Ayrıca, bu tür Thorazine'le gibi antipsikotik ilaçlar, uyumsuzluk teşvik ciddi yan etkilere neden olabilir . Psikologlar bir kişinin reçete olarak ilaç alarak böyle sürekli istihdam olarak onun yaşam amaçlarını , bağlantı yardımcı olabilir .
Bireysel Terapi

HelpGuide.org göre, psikologlar insanların sanrısal inançları yüzleşmek yardım ve işitsel halüsinasyonlar nedenseslerini görmezden bilişsel - davranışçı terapi kullanabilirsiniz . Onların hastalık hakkında hastaları eğiterek , onlar hazırlamak ve onların tedavisinde etkin bir rol almaya teşvik ediyoruz. Şizofreni belirtileri genellikle şiddetli çünkü Ama , psikologlar da , başa çıkma becerilerini geliştirmek için hastalarla çalışmak .
Rehabilitasyon
psikologlar ve toplum tarafından sağlanan

Psikososyal rehabilitasyon , - temelli rehabilitasyon işçiler , temel yaşam ve mesleki becerilere odaklanır . Şizofreni olan insanlar hijyen , finans , iletişim, ulaşım , istihdam vetoplumda bir ev bakımı ile zorluklar olabilir . Psikologlar , kısa ve uzun vadeli hedefleri bir dizi ile bu engellerin her birine hitap bireysel tedavi planları yazabilirsiniz . Rehabilitasyonnihai hedefikişinintoplum içinde tatmin edici bir hayat sürmek yardım ederken , hastane yatışı azaltmak veya ortadan kaldırmak için .
Grup ve Aile Terapisi

bireysel terapiye ek olarak , psikologlar hasta grup terapisi ve aile terapisi iletişimi kolaylaştırmak . TıpBatı Dergisi , ilgili tüm grup üyelerinin bu tanı şizofreni ile yüksek klinik başarı raporları rağmen grup terapisi , deneyimlerini paylaşmak ve tedavi hedefleri üzerinde çalışmak için ruh sağlığı hastaları için bir ortam sağlar . Bir birim komplikasyonlar ile çalışmak ve aile üyeleriayakta bakım ve şizofreni ile sevilen birinin rehabilitasyonunda aktif dahil olmasına yardımcı olmak için de aile terapisi , psikologaile ile çalışır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com