| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Bir Paranoid Şizofreni nedir

? Paranoid şizofreni şizofreni çeşitli biçimlerde bir tipidir . Mayo Clinic göre , paranoid şizofren diğer türlerine göre daha işlevsel olabilir rağmen, yine de bir şiddetli ve zayıflatıcı ruhsal hastalıktır. Mayo Clinic göre


özellikler , paranoid şizofreni kronik psikoz ( gerçeklikten mola ) ile karakterizedir . En sık psikotik özellikleri hezeyanlar ve işitsel halüsinasyonlar vardır .
Klinik belirtiler

Paranoid şizofrenler tipik ihtişam , zulüm , yüce doğum , özel misyon , kıskançlık ya da deneyim sanrıları fiziksel değişiklik . Işitsel halüsinasyonlar tehdit sesleri , sahte , komutu , düdük veya uğultu bulunmaktadır .
Hariçte başkalarına gözlemlenebilir paranoid şizofreni belirtileri

İşaretler yetersiz kilo dalgalanmaları , dahil hijyen , mesafe koyma , öfke , sözel yüzleştirme , kararsızlık, karışıklık , tek kelime veya eylemler , izolasyon ve intihar tartışma .
,

Sağlık Meydanı'na göre neden olsa da paranoid şizofreni kesin nedeni hala tartışma altında , çalışmalar , genetik, çevresel ve nörolojik faktörlerin bir kombinasyonuhastalığınkökünde olduğunu göstermektedir olduğunu.
Tedavi

paranoid şizofreni gayretli yaşam boyu yönetimi gerektirir . Commons tedaviler ilaç tedavisi , psikoterapi , mesleki beceri eğitimi , elektroşok tedavisi ve hastanede bulunmaktadır .
Ünlü Kravatlar

paranoid şizofreni ile ünlü kişi Eugene O'Neill , Ed Gein dahil Tom Harrell , John Nash ve Lionel Aldridge .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com