| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofrenik Beyin Yapısı

Şizofreni oldukça anormal belirtiler karmaşık bir hastalıktır . Şizofrenler gibi garip davranış kalıplarını göstermek için, bazı şizofrenler aslında beyin yapısı anormallikleri sahip olabilir . Nörogelişimsel teori göstermektedir kişizofren beyninde hafif anormallikler . Şizofrenik Başlangıç ​​Türleri

şizofren başlangıcı iki tipi vardır: Akut ve kronik . Bir şizofreninbeyni anlamadan önceikisi arasındaki farkı anlamak için gerekli . Psikotik mola hızlı olur ve genellikle bir olay tarafından tetiklenebilir zaman akut başlangıçlı şizofreni olduğunu. Kronik şizofreni yavaş yavaş olur . Kişi daha sonra yavaş yavaş bir olayıntetikleyicisi olmadan şizofren haline belirtileri gösterir . Bu anormal yapısal beyin olması muhtemeldirkronik başlangıçlı şizofren olduğunu.
Grey Matter

MRI manyetik alanını kullanarak görsel bir yaşam beyin ve bir radyo tek atom ağırlıkları ile tüm atomuna hale getirmek için frekans aynı yönde döndürmek ve daha sonra bu alanlar çıkarılması ve enerji atomlar, serbest bırakma ölçümü . Şizofren beyin ile bir kişinin bir MRI ( Manyetik Rezonans Görüntüleme ) ile tarama olduğunda , onlar olabilirprefrontal korteks ,temporal kortekse ve hipokampus , özelliklesol yarımkürede (analitik yan , biraz daha az gri madde var eğilimindedir neden normal bir beyinden daha ) mantıksal düşünme kaybedersiniz. Gri madde alanları hücre gövdeleri ve dendritlerin yüksek yoğunluklu sinir sisteminin bölümleridir. Gri madde sadece birkaç miyelinli aksonlar içerir . MRI taramaları da şizofrenik bir beyinbeyindesıvı dolu boşluklar olan büyük karıncıklarını sahip olduğunu gösterdi .
Hücre Oluşumu

şizofrenik beyinlerin Birçok çalışma gösteriyor hipokampus ve prefrontal kortekste hücre gövdeleri , normal beyin hücre gövdeleri daha küçük olduğu . Şizofrenler bellek ile mücadele nedenprefrontal korteks vehipokampus küçük hücre gövdeleri olabilir .
Laterizasyonu

laterizasyonudesağ ve sol hemisfer yerleştirilmesi anlamına gelir beyin . Beyninsol tarafı , mantıklı ve analitik düşünme sorumludur . Beyninsağ tarafıdaha yaratıcı düşünme tarzı sorumludur . En normal beyin , beynin sol tarafında sağ tarafında daha büyüktür. Bazı şizofrenik beyinlerinde ,sağ hemisfersol daha büyüktür . Şizofrenik insanlar genellikle normal bir beyin daha az sol hemisfer faaliyet göstermektedir . Doğumda
Komplikasyonlar

anneleri gebelik komplikasyonları acı iken şizofreni Birçok kişi doğmuş . Çoğu zaman bir gebelik sorunları olduğunda ,fetusbeyne oksijen almak için mücadele . Fetal aşamada oksijen yoksun olan beyin hasarına neden olabilir . Genellikle bu hasarı ve zeka geriliğine yol açar , ama bu gri maddekaybına yol açabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com