| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofreni Başlıca belirtileri

Ruh Sağlığı Ulusal EnstitüsüABD nüfusunun yüzde 1,1, kronik bir beyin hastalığıdır şizofreni muzdarip belirtiyor. Semptomlar genellikle erkekler için erken yirmiligeç gençler geliştirmek ve kadınlarda , onların yirmili ve erken otuzlu gelişir . Genellikle yavaş yavaş ortaya çıkar ve semptomların beş tür halinde sınıflandırılabilir. Onlar açıkça mantıksız zaman sanrılar

şizofrenlerin yüzde 90 fazla firma inançları veya fantezileri vardır sanrılar doğrudur var .
Halüsinasyonlar

halüsinasyonlar , ancak genellikle görsel ve /veya işitsel olan , beş duyu içerebilir . Genellikleişitsel halüsinasyonlar yoluyla gelenhastanın "iç benlik " örnekleridir . Şizofreni ile
Kesildi Düşünceler

İnsanlar tek konsantre düşünce ile zor bir zaman var . Onlar incoherently ramble değilbir sonraki hakkında konuşmadan önce bir konuyu bitirmek mümkün .
Davranış Kontrolü

şizofreninin erken bir belirtisi davranışını kontroledememe , olabilir ve uygunsuz , duygusal tepki veya günlük fonksiyonlarını yerine gelenkişi inhibe edebilir garip davranışları kadar uzanabilir.
Negatif belirtileri

Negatif semptomlar klinik olarak normal olmaması adlandırılır davranış . Bunlar coşku ve duygu eksikliği katatonininnoktasında ---çevrenin tamamen habersiz olmak için bir kişinin engelleyen bir durum değişebilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com