| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Paliperidon Yan Etkileri

paliperidon şizofreni tedavisi için reçete edilir. Bazı yan etkileri Paliperidon ile ilişkili olan ve doktorunuz rapor edilmelidir . En sık görülen yan etkiler sizin , sinir gastrointestinal , kardiyovasküler ve solunum sistemi ile ilgilidir. Sinir Sistemi

drugs.com göre , paliperidon kullanıcılarının yaklaşık yüzde 14'ü buen sık görülen yan etki yapma , sık sık baş ağrısı deneyimi . Sinir sisteminin diğer yan etkileri baş dönmesi , nöbetler , hiperkinezi , ekstrapiramidal bozukluk , parkinsonizm , akatizi ve diskinezi dahil .
Gastrointestinal

paliperidon alarak bulantı , karın ağrısına neden olabilir , şişmiş dil , ağız kuruluğu , artmış tükürük üretimi ve dispepsi .
Kardiyovasküler

paliperidon Kardiyovasküler yan etkileri hipotansiyon , hipertansiyon , taşikardi , atriyoventriküler blokaj içerebilir , dal tıkanması , sinüs aritmi ve bradikardi .
Solunum

paliperidon kullanıcıların Kabaca yüzde 3 drugs.com göre , sık sık öksürük muzdarip .


Psikiyatri

drugs.com göre , paliperidon deneyim anksiyete almak insanların yaklaşık yüzde 9 . Ayrıca , nadir durumlarda , karışıklık yaşayabilirsiniz .
Diğer Yan Etkiler

paliperidon Diğer yan etkileri ödem , yorgunluk , sırt ağrısı , kilo artışı , bulanık içerebilir vizyon ve yüksek ateş .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com