| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Ne bir paranoid şizofren birBelirtileri Nelerdir

? Şizofreni gerçeklikalgısı birçok anormallikler ile karakterize bir ruhsal bozukluktur . Mental Bozuklukların Tanısal ve ( DSM ) İstatistiksel El Kitabı tarafından konmuş şizofreni beş alt tipi vardır . En iyi bilinen türü paranoid şizofreni olduğunu. Paranoid Şizofreni

Paranoid tip şizofrenihasta deneyimleri hezeyan ve halüsinasyonlar bu diğer türlerinden farklıdır , ama bir eksikliği ya da bir gerileme " , affektif düzleşme " bozukluğu , dağınık davranış veya düşünce daha az olasıdır duygusal tepki .
algısal Belirtileri

Paranoid şizofreni genellikle , ama her zaman değil , işitsel halüsinasyonlar ( sesler duyma ) ve görsel halüsinasyonlar içerir .


sanrıları

paranoid şizofreni nedensanrılar genellikle zulüm veya hedef alındığı inanandertli odaklanın . Paranoid şizofrenizihin biletersine kanıtlarla , deneyimlerini vedertli yanlış yorumluyor , sık sık hâlâ zulüm ediliyor inanıyor .
Kişilik Belirtileri

Hastalarına yatkındır kaygı , öfke ve hızlı mesafe koyma . Bazen fiziksel olarak - - çatışmacı olanlar da başkalarına tepeden ve sözlü olma eğilimindedir . İntihar düşünceleri ve davranışları da sanrılar bir sonucu olarak ya dahastalık konusunda umutsuzluk ya oluşabilir .
Tedavi

şizofreni tedavisi yoktur . Semptomlar genellikle ilaç , psikoterapi ve elektrokonvülsif terapi kombinasyonu ile tedavi edilir . Hastanede kalış yoğun " kriz " dönemlerinde için gerekli olabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com