| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

ŞizofreniDopamin Teorisi Nedir

? Şizofreni insanları güçsüz duruma sokacak ve korkunç halüsinasyonlar ve hezeyanlar gerçek gibi görünen neden yıkıcı bir ruhsal hastalıktır . ŞizofreniDopamin Teorisi Şizofreni nedenbeyinde neler açıklamaya çalışmaktadır . Teorisine

Tarihi ŞizofreniDopamin Teorisi ilk kez 1963 yılında sunuldu . Araştırmacılar Carlsson ve Lindqvistteorisini öne sürdü.

Dopamin İsveç'te 1952 yılında keşfedildi İşleyen
Düzenli Dopamin . Bu, beyinde doğal olarak oluşan bir nörotransmiterdir. Bumerkezi sinir sisteminde bir rol oynar ve motivasyon ve ödülbeynin sistemi ile bağlantılıdır .
Şizofreni

Şizofreni yıkıcı bir ruhsal hastalıktır olan genellikle Ruh SağlığıUlusal Enstitüsü göre , geç ergenlik veya erken erişkinlik erkekleri vurur. Hastalık sanrılar , düzensiz düşünme, hareket bozuklukları , düz etkiler , sosyal geri çekilme ve bilişsel bozukluk oluşur . " Seslerini " İşitme şizofreni yaygın bir bozulma olduğunu.
Teorisi

şizofreniDopamin Teorisi çok dopaminbeyinde üretilen zaman şizofreni ortaya düşünmüştür . Beyindeki dopamin reseptörlerine yüksek bir sayı veyareseptörleri dopamin son derece duyarlıdır .
Dopamin ve Şizofreni

Bu aşırı dopamin sel olduğunda da oluşur beyin , " zehirlenme " bir çeşit neden olan ve fonksiyonlarını inhibe . Dopamin Fazla miktarda halüsinasyonlardış dünyada var neden ve kabul etmelerini kolaylaştırır misfirenöronların neden olur .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com