| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofreni Hakkında Ortak Yanılgılar

ŞizofreniDünya Sağlık Örgütünün verilerine göre , yüzlerce yıldır yanlış olmuştur . Ruh SağlığıMissouri Bölümü Amerika'nın en yaygın, ancak en az anlaşılan ruhsal hastalık onu çağırır . Modern araştırma yıllardır rağmen, çeşitli mitler ve yanlış kalır . Bunlar asılsız ve bu hastalığın üstesinden gelmek ve bir yanlış bilgilendirilmiş toplum ile uyum çalışırken hastalar için sorunlar doğurabilir . Din

Çeşitli din ile ilgili yanlış anlamalar ve mitler WHO'ya göre , ilgili şizofreni var . Örneğin, bazı insanlar bunun bir lanet olduğunu veya inanç şifacılar tarafından tedavi edilmesi gerektiğini hissediyorum. DSÖ çaresizlik ve kadercilik bu yanlış anlamaların yorulabilir farkındadır , ama şifacılar var olduğunu savunuyor " Şizofrenitedavisinde hiçbir rol . " Bunun yerine , tutulmuş bireylerin nitelikli sağlık profesyonellerinindikkat gerekir .
Şiddet

şizofrenik kişiler bazen daha şiddetli olarak görülüyor olmasına rağmen , bu kişiler istatistiksel olanlardan daha şiddetli değildir Macalester Koleji göre , şizofreni yok kim . Üniversite , bu efsanenin çokmedyada yanlış temsilleri nedeniyle olduğunu söylüyor . Bunun yerine , şizofreni hastalarının genellikle Ruh SağlığıMissouri Bakanlığı'na göre , yalnız ya da korkmuş hissediyor ve insan teması çekilmesini istiyoruz.
İstatistikler

Şizofreni nadir veya nadir hastalık gibi görünebilir . Bu doğru değil, onu çağıranKanada Ruh Sağlığı Derneği , raporlar " gençlerin en büyük disabler . " Her 100 kişiden yaklaşık bir kişi bu akıl hastalığı ile tutulmuş , ve 16-30 o dönemlerde en yaygın edilir . Orada ülke arasında istatistiksel olarak anlamlı fark olduğunu vekar amacı gütmeyen Schizophrenia.com göre , ırkı ne olursa olsun insanları etkiler .Çoğu
Bölünmüş Kişilikler

One şizofreni ile ilgili yaygın yanlış o Ruh SağlığıMissouri Bakanlığı'na göre , bir bölme veya çift kişilik neden olmasıdır . Kelime " şizofreni " demek iki Yunan terimleri geliyor , çünkü bu olabilir "bölünmüş zihin . " BuABD Madde Kullanımı ve Zihinsel Sağlık Hizmetleri İdaresi göre , onun belirtileri birden ya da bölünmüş kişilikleri dahil değildir beri teknik açıdan yanlış . Bu tür belirtiler dissosiyatif kimlik bozukluğu gibi diğer ruhsal hastalıklar , bkz .
Tedaviler

Şizofreni yaygın bir efsane tedavi edilemez olduğunu bile bile , umutsuz değildir. Doğru yönetimi ile , şizofreni insanlar WHO'ya göre , toplum içinde rahat bir yaşam yol açabilir. Kanada Ruh Sağlığı Derneği hastalar tutarlılık korumaya yardımcı ve hezeyan ve halüsinasyonlar gibi semptomları azaltabilir psikoterapi ve ilaç gibi tedavi seçenekleri listeler .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com