| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Paranoya Aşamaları

Paranoya mantıksız güvensizlik , sanrılar , halüsinasyonlar , irrasyonel düşünce kalıpları ve gerçeklik ile başa çıkmak içinyetersizlik tasvir zihinsel bir hastalık olduğunu . Bu durum şizofreni, paranoid kişilik bozukluğu , uygunsuz ilaç kullanımı ve depresif bozuklukların bir özelliği olabilir. Paranoya ile ruhsal hastalıklar gösterilecek kişiler genellikle kişi veya irrasyonel bir şekilde olaylar ve ekspres duyguların son derece şüpheli .

Genetik ve psikolojik etkileri paranoya sergileyen bir bozukluknedeni büyük bir rol oynar neden olur . Paranoid bozukluğu olan kişiler genellikle ruhsal hastalık bir aile öyküsü vardır . Çocukluk döneminde duygusal ve fiziksel travma da
Belirtileri paranoya belirtileri

Önem her kişi değişir . Bozuklukları paranoya görüntüleniyor neden olabilir, ancaken yaygın göstergeler kendi kendine konuşan dahil sürekli birileri , anlamlı ilişkiler eksik halüsinasyonlar ve hezeyanlar yaşıyor , intihar düşünceleri ve eylemleri , irrasyonel öfke göstermeden şiddet eylemleri işlemekten , duygusal duyarlı olmak , tanıdık ve yabancı insanlara güvenme ve yaşıyor , onlara zarar dışarı sanki duygu , izlenmektedir şüpheleri kaygı düzeyi yüksek .
aşamaları

Paranoya özel veya tanımlanmış aşamaları oluşmaz . Paranoyaen belirgin semptomlar hezeyanlar ve halüsinasyonlar sayılabilir. Bireyin sürekli kendilerini ve çevrelerindekidünyayı nasıl hakkında onlara ve gerçekçi olmayan hezeyanlar konuşurken olumsuz sesler duyma karşılaşabilirsiniz . Arkadaş ve aile üyeleri genellikle böylece paranoya aşamalarından geçiyor bireyinizlenimi veren , ilk olarak bu belirtiler fark . Paranoya Milder belirtileri genellikle daha şiddetli semptomlaraşağıdaki bildirimi keşfedilir . Paranoya ile
Tedavi

Ruhsal bozukluklar tıbbi tedavi gerektiren ve müdahalesi olmadan artırmak olmayacaktır . Belirtileri geliştirmek veya uygun ilaç ya da uzun süreli danışmanlık ile dağıtmak olabilir. Onların hezeyanlar ve halüsinasyonlar çok onlara gerçek gibi paranoid belirtileri olan insanlar isteyerek , kendi tıbbi yardım isteyin olmayabilir. Arkadaşlar ya da aile üyeleri yardım isteyin ya da acil yardım hızlı gerekirse 911'i olabilirbireysel teşvik edebilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com