| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | bipolar Bozukluk |

Sağlığı ve Hastalıkları

Sen Manik Depresif Are olmadığını nasıl Know

da manik depresyon olarak da bilinen bipolar bozukluk ,nüfusun 2 altında yüzde etkileyen bir duygudurum bozukluğudur . Depresif dönemler ve artan ruh halleri arasında değişen ruh hali ile karakterize , bipolar bozukluk , kişilerarası ilişkiler , aile etkileşimi , iş işlevselliğini etkileyecek ve hatta intihar eğilimleri neden olabilir . Bipolar bozukluk kesin tanı almak içintek yoluhastalığınbelirti ve semptomları ile kendinizi tanımaya , bir ruh sağlığı uzmanına danışmak değerlendirme ve tedavi aramak için etkinleştirebilirsiniz iken. Talimatlar
1

suçluluk basmış hissedebilirsiniz hangi zamanlarda uzun dönemleri (genellikle birkaç ay uzun ) tanımak , öfkeli duygusuz , umutsuz ya da depresif .
2

yazın alkol ve uyuşturucu tüketiminin sizin yıllık uzun bir geçmişi . Artan madde ya da alkol kullanımı ay - uzun bloklar için arayın.
3

, manik dönemleri hızlı konuşma neden eğiliminde olacağından yayılma şekilleri, konuşma ve dikkat değerlendirmek ve alçaltılmış dikkat süresi ile düşünce ise depresif dönemler konuşmada yavaşlık ile karakterizedir .
4

hızla çok açıklama olmadan , belki de ruh hali değişen içine düştüğü sırasında herhangi dönemleri unutmayın .
5

herhangi bir geçmiş tanımlayın Eğer güçler , yeteneklerini veya yeteneklerini küçümsenemez ihtişam ay ya da sanrılar için belirli bir şey saplantı hissettim binges .
6

uyku düzeni gibi önemli vardiya olarak vücudunuzdaki değişikliklere dikkat edin , açlık ya da cinsel iştah . Eğer daha az uyku aldı ama sürekli enerjik hissettim herhangi dönemler vardı kendinize sorun. Eğer intihar ile güçlü meşgul hissediyorum
7

Bildirim dönemleri.
8.

bir listesini yapın dürtüsel eylemlerin Eğergeçen yıl gerçekleştirilen ettik . Sizinlelisteyi yorumlayan ve bu kararların dürüst bir fikir vermek için bir arkadaşınıza sorun . Sonuçlar veya potansiyel tehlikeleri eylemleri kabul edildi olmadığını kendinize sorun .
9.

antidepresan kullanımı ve etkinliğini düşünün . Eğer ruh iyileştirme üzerinde çok az veya hiç etkisi var gibiydi antidepresanlar veya anti - anksiyete ilaçları bir ders koymak olmuştur olmadığını kendinize sorun.
10 uzman görüşü için bir psikolog gözlemlerinizi atın

. Eğer kesin bir tanı almak böylece yapılması gereken zihinsel değerlendirme testleri için isteyin .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com