| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | bipolar Bozukluk |

Sağlığı ve Hastalıkları

Bipolar Bozukluk Özellikleri

Bipolar bozukluk tek bir depresyon atakları manik bir dizi vardı , ya da genişletilmiş sonra genellikle teşhis edilir bir ruh sağlığı sorunudur . Bir kişi bir anormal yüksek ruh ve hiperaktivite sakinlik anında gittiğinde manik bölümüdür . Orada Bipolar Bozukluk farklı türleri vardır ve her biri kendi özelliklerini içerir . Bipolar Bozukluk Türleri

Bipolar Bozukluk 5 farklı türleri vardır . Bipolar 1 , Bipolar 2 , Siklotimik , Karışık Bipolar ve Rapid- Bisiklet Bipolar.Each tipi belli bir ölçüde aynı olduğunu , fakatmani düzeyleri ve depresyon atakları ile belirlenir . Tedavi edilmediği takdirde her tür kötü yargı , sağlık sorunları , aile sorunları , ve hatta intihara yol açabilir .
Bipolar Bozukluk alabilirim kim ?

Bipolar Bozukluk genellikle genç erişkinlerde bulunan , ancak Amerikan gençler ve çocuklarda daha yaygın hale gelmektedir . Doktorlar herhangi bir özel neden bulamadık . Bipolar Bozukluk tanısı almış bir çok kişi kendi ailesinin diğer üyeleri de , buna sahip olduğunu keşfettiler . Bu önlenebilir ya da tedavi edilebilir bir şey değil , ancak araştırmacılar bu bozukluğu ile ilişkilibazı belirtileri hafifletmek için ilaç geliştirmeye çalışıyoruz .
Özellikler

Bipolar Bozukluk tanısı çoğu kişiaşağıdaki belirtilerden bir veya daha fazla yaşamış : hiperaktif davranış , yüksek ego , dürtüsellik , aşırı yorgunluk , üzüntü , iştah değişiklikleri , konsantrasyon , depresyon , öfke , şiddet davranışları ve intihar girişimleri olmaması. Çoğu zaman, aslında Bipolar Bozukluk varsa gençler ve çocuklar

Bipolar Bozukluk tedavi edilemez Bipolar Bozukluk Tedavisi
. Bela olarak etiketlenmiş olmuştur , ama ilaçlar vardır ve kontrol altında tutmaya yardımcı olacaktır tedavisi. En sık reçete edilen ilaçların biri Lityum olduğunu. Çoğu kişi hayatlarınıngeri kalanı içinilaç güvenmek gerekir . Bu sağlık ve güvenliğini sağlamak için stabilizeruh hali tutmak önemlidir . Eğerilaç ve tedavi yardımcı olmadığını düşünüyorsanız onlar ilaç ayarlamak böylece , hemen doktorunuzla konuşmalısınız .
Doğru tanı

her zaman değil birisi Bipolar Bozukluk olup olmadığını belirlemek kolay . Kolayca uyuşturucu ve alkol ile örtbas edilebilir. Uyuşturucu ve alkol depresyon , yüksek ruh hali ve durumlarına neden olabilir, çünkü Bipolar Bozukluk atlamamak için bir doktor için de yaygındır . Çocuklar hiperaktivite bozukluğu ile yanlış teşhis edilmiştir . Belirtiler teşhis Bipolar Bozukluk özellikle zorlaştırır her birey ile değişecektir . Bu size daha etkili doktorunuza bildiriniz böylece , senin davranışlarının dikkatle not almak önemlidir . Daha hızlı tedavi edilir ,daha hızlı size hayatınızın kontrolünü geri olacaktır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com