| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | anksiyete Bozuklukları |

Sağlığı ve Hastalıkları

TSSB ile Malul Faydaları

400.000 'den fazla erkek ve kadınlar askerlik hizmetinden kaynaklanan travma sonrası stres bozukluğu için Gazi İşleriUS Department yardım alabilirsiniz . Bir anksiyete bozukluğu , TSSB genellikle travmatik bir olay , yoğun korku, çaresizlik ya da dehşete yol açtı edilir . TSSB ile Gaziler tekrarlanan rüyalar ya da anılar , günlük hayatlarında daha az ilgi , duygusal hissizlik , ürkeklik , sinirlilik ya da anksiyete olabilir , ve bu belirtiler hayattan zevk yeteneğini engelleyebilir. FaydalarıVA aracılığıyla kullanılabilir . Tazminat

oldu, ya da TSSB dahil olmak üzere aktif görev sırasında kötü yapıldı bir yaralanma kaynaklanıyor vergiden muaf özürlülük tazminat için uygun olan engelli Gaziler . Senin TSSB bir kaynaklanıyorsa Temmuz 2010 itibariyle , artık aktif mücadele meşgul olsalar bile " düşman askeri ya da terörist faaliyetlerde korkusu , " hak olabilir . Senstresli bir olay oldu gösteren kayıtları sağlamak gerekmez , ancak iddia size servis ve hizmetkoşulları nerede ile tutarlı olmalıdır . Geçmişte yararları inkar edildi TSSB ile Gaziler bu yeni egemenliği altında yeniden uygulayabilirsiniz . Www.va.gov veya çağrı (800) 827-1000 edin . Miktarı ne kadar özürlü bağlıdır .
Tedavisi

VA ayrıcaülke genelinde gaziler için 200 özel TSSB tedavi programları sağlar . Yoğun tedavi ve ayakta tedavi aktif askerlik hizmetini tamamlamış ve kimin şerefsiz akıntı almadı herhangi gazisi mevcuttur . Hizmetler ruh sağlığı değerlendirmeleri, ilaç , Bilişsel İşleme Terapi ve uzun süreli maruz kalma denilen uzmanlaşmış psikoterapi , konut rehabilitasyon , artı grup terapisi ve aile desteği bulunmaktadır . Palo Alto , California'daKadın Travma Kurtarma Programı , savaş bölgesi TSSB ya da askeri cinsel travma ile kadınlar için bir 60 günlük canlı programdır. Çağrı TSSB tedavi ayrıntılar için ( 877 ) 222-8387 .
Puanı

VA da ( 802 ) 296-6300 bir TSSB Bilgi Hattı yarattı yanı www.ptsd.va.gov de TSSB web sitesi içinUlusal Merkezi olarak TSSB için haber ve tavsiyeleri paylaşmak için . TSSB , kadınlar , işverenler , aile ve arkadaşlar için tanı , ilgili sorunlar ve tedavisi , yanı sıra özel destek olur üzerindekiweb derinlemesine bilgi verir .
Gaziler Faydaları

TSSB olan biri dahil olmak üzere herhangi gazisi ,VA diğer faydaları bir dizi için uygun olabilir . Bunlar emekli , defin yardımı , eğitim yardımı , mesleki eğitim ve istihdam hizmetleri , ev kredileri , hayat sigortası , hayatta kalma faydaları ve defin ödenekleri içerebilir . Www.vba.va.gov/VBA veya çağrı (800) 827-1000 Başlamak için ziyaret edin.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com