| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | anksiyete Bozuklukları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Bilgisayar Anksiyete değerlendirin Nasıl

Bilgisayar birçok kişi için hayatın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir . İşyerinde eğitim kurumlarından , bilgisayarlar görevleri geniş bir dizi için kullanılır . Ancak, tüm insanların bilgisayarlarla rahat hissediyorum . Bilgisayarlar doğru Anksiyete Southern MaineÜniversitesi'ne göre ,nüfusun 30 ila 40 oranında etkiler. Bu kaygı, korku , utanç , hayal kırıklığı , hayal kırıklığı ve başarısızlık duyguları içerebilir . Bilgisayar kaygı belirlenmesi bu durum ile acı insanlara yardım içinilk adımdır . Talimatlar 1

Recordfiziksel ve duygusal tepki
. Bir kişinin bilgisayar kaygı değerlendirirken ,kişinin adını , yaşını ve bilgisayar kullanım sıklığı unutmayın. Gözlemleyin ve o teknolojiyi kullandığı zaman rahatsızlık onun düzeyi hakkında sormak . Böyle terli avuç içi , mide , baş ağrısı ve kalp çarpıntısı gibi belirtiler arayın . Ayrıca ,kişinin düşünce süreci hakkında sormak . O olumsuz mesajların bir dizi ile mücadele edilebilir ya da oyanlış tuşa basmış ve onarılamaz zarar edecek endişe olabilir. O herkesin onun dışındateknolojiyi nasıl kullanacağını bilir inanıyor olabilirler .
2

kaçınma davranışları değerlendirin . Bilgisayar ile ilgili kaygı ile insanların bilgisayarları önlemek için büyük çaba gidebilir . Onlar bilgisayarları bulunan veya bilgisayarların etrafında aşırı dikkatli kullanın edilmiş odalar girmeyi önlemek olabilir . Bilgisayarlara atıfta Onlar olumsuz ifadeler kullanabilir . Ayrıca bilgisayar kullanımı gerektiğinde , onlar . Kaygıyı gidermek için bir girişim kısa bu kesebilir
3

kalem ve kağıt kullanmadan bilgisayar anksiyete değerlendirme testi uygulayın . Bu testler bilgisayar ile ilgili faaliyetler sırasında rahatsızlık düzeylerini değerlendirmek için isteyin. Bu testlerBilgisayar Kaygısı Ölçeği ( CARS ) ,Bilgisayar Kaygısı Ölçeği ( COMPAS ) veBilgisayar Anksiyete Endeksi ( CAIN ) bulunmaktadır .
4

anksiyete sınıflandırır . Endişeli technophobe , bilişsel technophobe ve rahatsız kullanıcı : Bilgisayar anksiyete veya technophobia üç seviyesi vardır . Bir endişeli technophobe güçlü bir fiziksel reaksiyonu dahil anksiyete tümklasik belirtileri gösterir . Bir bilişsel technophobeyüzeyde rahat olabilir ama iç huzursuzluk ve olumsuzluk büyük bir deneyim olacak . Rahatsız edici bir kullanıcı anksiyete hafif bir miktar yaşayacaksınız .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com