| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | anksiyete Bozuklukları |

Sağlığı ve Hastalıkları

stres ve Anksiyete Belirtileri

Herkes stres ve anksiyete olabilir . Küçük dozlarda , Tamam olabilir; Ancak , çok fazla stres ve anksiyete sağlığınız için zararlı olabilir ve günlük yaşamı etkileyebilir . Stres herhangi bir durum olarak tanımlanabilir ya da hayal kırıklığı , öfke ve anxiousness sonuçları , kaygı endişe veya korkuhissi ezici ise düşünülmektedir . Stres veya anksiyete yönetilemez bir miktar hayatında olduğunda, kalp hastalığı , depresyon , aşırı yemek , ya da istismar alkol ve /veya uyuşturucu gelişebilir . Nedenleri

çok şey stres ve anksiyete neden olabilir . Eğer çok fazla her gün oluyor ve bir çıkış yoksa , o kurmak için çok fazla stres mümkündür . Ayrıca, böyle bir ölüm ya da işini kaybetme gibi son olaylar, stres ve anksiyeteşiddetini artırabilir . Buna ek olarak , kötü beslenme belirtiler özellik olabilir . B12 vitamini eksikliği stres ve anksiyete katkıda bulunabilir ; aşırı yemek de zaten stres varolan ekleyebilirsiniz .
Fiziksel Belirtiler

kaygı ortaya çıkabilir Fiziksel belirtiler terleme , kas seğirmesi veyabacaklarda , kas gerginliği , baş ağrısı titreme vardır , ağız kuruluğu, yutma güçlüğü ve karın stres . Karın ağrısı , özellikle çocuklar arasında , deneyimsadece fiziki belirtisi olabilir . Eğer sadece tek bir belirti , ya da birkaç bir arada sergilemek bulabilirsiniz .

Anksiyete eşlik stresin diğer belirtileri baş dönmesi belirtileri eşlik eden , hızlı veya düzensiz kalp atışı , hızlı solunum , ishal , sık idrara çıkma ihtiyacı , yorgunluk , sinirlilik ve öfkekaybı , zorluklar ve kabuslar uyku , konsantrasyon ve cinsel sorunları azalmış . Bu stres ve anksiyete için ek belirtiler olduğundan , onlar ele alınmalıdır kaygı daha yüksek düzeyde delalet olabilir . Müdahale
Anksiyete Bozuklukları

Anksiyete bozuklukları , sizin Eğer normal işlevini yapamaz olduğudüzeye günlük hayat, farklı kategoriye ayrılır . Bu genelleştirilmiş anksiyete bozukluğu, spesifik fobiler , obsesif -kompulsif bozukluklar , sosyal fobiler bulunmaktadır. Böyle bir cinsel saldırı ya da savaşla ilgili deneyim olarak travmatik bir olaydan , sonra, post-travmatik stres bozukluğu ( TSSB ) gelişebilir . TSSB deneyim şiddetli anksiyete belirtileri olan hastalar .
İlaç Yan Etkileri ve Para Çekme

Bazı ilaçların bir yan etkisi ya da çekilme sırasında ya gibi kaygı belirtilerine yol açabilir . Bu belirtiler üretebilirilaçlar DEHB ilaçlar , alkol , amfetamin , bronkodilatatörler , kafein , kokain , soğuk algınlığı ilaçları , dekonjestanlar , diyet hapları , nikotin , tiroid ilaçlar ve trisiklik antidepresanlar sayılabilir. Yan etkiler ya da para çekme yıkıcı hale gelirse , bir doktoru görmek , ve ilaçlar tartışmak .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com