| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | anksiyete Bozuklukları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Anksiyete Saldırıları Hakkında Bilgiler

bir form veya başka anksiyete yaşamamış aramızda birkaç vardır. Bir sunum , topluluk önünde konuşma nişan ya da sınavdan önce olsun , hepimiz kaygı ile ilgiligergin kelebekler ile ilgili olabilir . Ancak , endişe ve huysuz duygu günlük hayata müdahale edilir , varsa, anksiyete bozukluğu muzdarip olabilir . Anlamak ve anksiyete atakları ile ilgili hayatınızın kontrolünü yeniden kazanmak için iki temel strateji vardır . Eğer bir yüksek basınç veya stresli bir durumda olduğunuzdaGerçekler anksiyete duygusu hissetmek doğaldır ,


. Bu " tehlike " algılama için vücudunuzun doğal bir tepki. Ilımlı miktarlarda , kaygıya sahip sorunları çözmek için bizi motive yardımcı olabilir ; anksiyete amansız ve faaliyetleri veya ilişkileri engelleyen ancak, bu normal , tedavi edilebilir bir bozukluk gitti . Eğer anksiyete bozukluğu yaşıyor bazı işaretler şunlardır : sürekli endişe , irrasyonel korkular Eğer bazı şeyleri belli bir şekilde yapmazsanız negatif bir şey ortaya çıkar ki , inancı ( mantıksız ama yine de kurtulmak alamaz bilesiniz ki ) , kaçınarak belirli günlük nedeniyle onlar , ani " kalp - vurma " panik ve /veya yaklaşan tehlike ve felaket bir duygu üretmekendişeli duygu faaliyetler veya durumlar .
Belirtileri

Anksiyete saldırılar çok gerçek ve devre dışı olabilir hem de duygusal ve fiziksel belirtiler üretmek . Numaralı belirti çoğu insanaynı şekilde hissediyorum olmaz durumlarda endişe veya korku sabit , belirgin duygusu. Ek belirtiler duygusal sinirlilik gibi belirtiler , konsantrasyon güçlüğü , korku , heyecanının da zaruri , gerginlik , huzursuzluk vekötü bekliyor hissi içerir . Anksiyetevücudun " dövüş ya da kaç" yanıtı aktive yana , en çok olanlar da nefes , yarış kalp atışı , mide sıkıntı , göğüs ağrısı , sık nefes alıp , sıcak basması /titreme , kontrol kaybı , dekolmanı hissi , ezici terleme , darlığı gibi fiziksel belirtiler Anksiyete Bozuklukları panik ve titriyordu .
Türleri

tedavi Aradığınız kontrolünü yeniden kazanmak için anahtardır . Orada anksiyete bozukluklarının farklı türleri vardır ve spesifik tedavi büyük ölçüde belirtiler ve kaygıkök nedenine bağlıdır . Terimdir " anksiyete bozukluğu " içinde altı ana kategorisi vardır : Bunlar Genelleştirilmiş (kronik endişe ve sürekli anksiyete verebiliriz ) Anksiyete Bozukluğu , Obsesif - Kompulsif Bozukluk ( kontrol edilemeyen düşünce ve davranış örneğidir , obsesif düşünce ve tekrarlanan el yıkama gibi kompulsiyonlar ) içerir , (genellikle agorafobi eşliğinde panik atak ve başka korkusu , tekrarlanan tarih typified ) panik Bozukluğu , ( özel durumlar , şeyler ya da faaliyetlerinin açıklanamaz , zayıflatıcı korku ile karakterize ) Fobi , travma Sonrası Stres Bozukluğu ( travmatik sonra oluşur olay , flashback ve kabuslar verebiliriz ) ve Sosyal Anksiyete Bozukluğu ( kamu , aşırı utangaçlık ve sosyal durumlardan kaçınma ) mahcup olma korkusu sakatlayıcı tarafından tanımlanan .
Yardım Aradığınız

kendinize yardım etmek için yapabileceğinizbazı şeyler şunlardır : , sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek , her gün eğlenceli aktiviteler ve rahatlama için zaman yapmak , duygusal destek sunmak ve ihtiyacınız olduğunda yardım isteyin insanlarla kendinizi çevreleyen . Self - başa çıkma stratejileri semptomları azaltmak için birçok kişi yardımcı olabilir ama aynı zamanda profesyonel yardım almak gerekebilir. Eğer anksiyetefiziksel belirtilerin bir sürü yaşıyorsanız , bir check-up alarak başlayın . Bazı tıbbi durumlar bazı ilaçlar olabildiğince anksiyete ( tiroid problemleri , astım ve hipoglisemi ) oluşturabilir beri her şeyden önce fiziksel bir nedeni ekarte etmek önemlidir . Tıbbi bir nedensorununkökü değilse ,bir sonraki adım, anksiyete bozuklukları ile tanıdık bir terapist bulmak. Terapist size anksiyete , size acı konum bozukluğu türü veuygun tedavininkök keşfetmenize yardımcı olacaktır .
Tedavi Seçenekleri

belirli bir tedavi bağlı olacaktır da anksiyete ve acı hangi bozukluğun türü şiddetine . Anksiyete bozukluklarının çoğunluğu etkili bir ilaç , tedavi ya da her ikisinin bir kombinasyonu ile tedavi edilmektedir . Davranış tedavisi iki ana tedavi ayrılır : Eğer korkular kafa kafaya kontrollü bir ortamda dağıtmak için karşı karşıya olan bilişsel - davranışçı terapi ( Eğer negatif düşünce kalıplarını belirlemek için yardım düşüncelerinizi odaklanmak olduğu ) ve maruz kalma terapisi ( sizin zamanla korku ) . (Anti- depresanlar ve benzodiazepinler gibi ) İlaçlar anksiyete tedavisinde etkili olan , ancak semptomlarının azaltılması için daha etkili bir tedavi ile birlikte kullanıldığında en başarılı olma eğilimindedir.
Ek tedavi seçenekleri

Bazı ek tedaviler terapi ve ilaç tedavisi ile birlikte umut verici olarak ortaya çıkmaktadır

. Egzersiz ( 30 dakika , üç haftada beş kat ) anksiyete rahatlama önemli bir düzeyde sağlamak için yardımcı olabilir ; gevşeme teknikleri ( meditasyon , kas gevşemesi , nefes ve görselleştirme gibi ) iyilik hissi geliştirmek ve anksiyeteyi azaltmak ; biofeedback ( kalp atışı , solunum vekas gerginliği ölçmek için sensörler kullanır ) anksiyete vücudunuzun tepkisi belirlemek ve kontrol etmek için yardımcı olur; ve hipnoz ( bir terapist gevşeme bir derin devlet içine bir hastayı koyar ) korkuları yüz ve yeni bir bakış açısı kazanmak için hastalara yardımda yararlı olmuştur .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com