| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | anksiyete Bozuklukları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Ağır anksiyete tedavisi için ilaç

ilaç çok farklı anksiyete tedavisi için kullanılabilir. Hastalar şiddetli anksiyete yardım almadan önce birkaç ilaç ya da ilaçların bir kombinasyonu denemek zorunda kalabilirsiniz . Anksiyete Bozuklukları

Anksiyete yaygın anksiyete bozukluğu , obsesif - kompulsif bozukluk , panik bozukluğu , travma sonrası stres bozukluğu ve sosyal anksiyete bozukluğusonucunda ortaya çıkabilir . Bu hastalıkların herhangi ciddi bir anksiyete neden olabilir .
Benzodiazepinler

Benzodiazepinler şiddetli anksiyete tedavisinde kullanılan olabilir . Bu ilaçlar anksiyete azaltmak için hızla çalışıyoruz . Benzodiazepinler Ativan , Dalmane , Klonopin , Halcion , Librium , restoril , Serax , Tranxene , Valium ve Xanax bulunmaktadır .
Seçici serotonin gerialım inhibitörleri ( SSRI )

SSRI antidepresanlar olarak kabul edilir , ama onlar da kaygı azaltmaya yardımcı olabilir . Bu ilaçlar etkileyebilir almadan önce birkaç hafta boyunca alınması gerekebilir . SSRI Celexa , Lexapro , Luvox , Paxil , Prozac ve Zoloft bulunmaktadır .
Trisiklik Antidepresanlar (TCA )

TCA da anksiyete tedavisinde kullanılabilir . Bu ilaçlar Adapin , Anafranil , Aventyl , Elavil , Ludiomil , Norpramin , Probenecid , sinequan , Surmontil , Tofranil ve Vivactil bulunmaktadır .
Yan Etkileri

Neredeyse tüm ilaçlar bir tarafı var etkiler . Anksiyete ilaçların yaygın yan etkileri bulantı, mide rahatsızlığı , baş dönmesi , baş ağrısı ve cinsel işlev bozukluğu sayılabilir.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com