| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Yaraları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Gastrik ülser belirtileri

Mide ülserlerimide gelişir yaralar vardır . Aynı zamanda daince bağırsak ve yemek borusu gelişebilir peptik ülser denir . Ülsermide tarafından yayımlanan sindirim asitlerinin bir sonucu olarak gelişir . Yıllardır , doktorlar stres ve baharatlı ve asitli gıdalar bir diyet mide ülserinedeni sanıyordum , ama çoğu aslında bakteriler neden olur . Ülser Ulusal Sağlık Enstitüleri göre , bir noktada ya da başka bütün Amerikalıların yaklaşık yüzde 10 etkileyen , yaygın bir tıbbi durum vardır . Belirtileri

karın ağrısı Yanan bir gastrik ülseren sık görülen belirtidir . Ağrı yerdegöbekgöğüs için , geniş bir alanda hissediliyor . Mide boş olduğundaağrı da geceleri daha kötü olabilir ya da olabilir . Bazı insanlar sonra tekrar dönmeden önce birkaç hafta boyunca kaybolur birkaç gün ağrı olabilir . Diğer belirtiler bulantı ve kusma , kusma , kan , koyu dışkı ve açıklanamayan kilo kaybıdır.
,

Mide ülserlerininen yaygın nedeni Helicobacter pylori adı verilen bir bakteri neden ya da H. pylori . Bu en sık herhangi bir probleme sebep değil ,midenin mukoza tabakasında yaşıyor . Ancak, bazı durumlarda bir ülsere neden iltihabı yol açabilir . Düzenli non-steroid anti -inflamatuar ilaçlar kullanarak da yapabilirsiniz sigara gibi , mide ülseri neden olabilir .
Tanı

bir hasta mide ülseri olup olmadığını belirlemek için , H. pylori bakterisi bir kan testi ya da nefes testi yoluyla , mevcut olup olmadığını doktorlar genellikle belirlemek için çalışacağız . Bazı durumlarda , daha invazif testler üst gastrointestinal X - ışını ve bir endoskopi , bağlı bir kamera ile bir tüp ülsermide varsadoktor görmek için izinboğazına gönderildiği bir prosedüre dahil , sipariş edilebilir . Bir ülser varsa , doktorunuz kanseri mevcut olup olmadığını görmek içinülser yakın bir doku örneği biyopsi olabilir .
Tedavi

Çeşitli ilaçlar kullanılabilir gastrik ülser tedavisinde , ve hastalar genelliklerahatsızlığın tedavisinde yardımcı olmak için birden fazla ilaç almak gerekir . Doktorlar içinseçenekler arasındaenfeksiyona neden olan bakterileri öldürmek için antibiyotikler , asit blokerlerimide , sitokoruyucu ajanlar ve proton pompa inhibitörleri asit üretimini azaltmak için . Antibiyotikler sadece ülser H. pylori'nin neden olan insanlar için etkili bir tedavi olacaktır. Ülserler tedaviye yanıt vermeyen , ameliyat bazen gereklidir.
Evde Tedavi

reçete ilaçları yanı sıra , mide ülseri olan insanlar da bazı yapabilirsiniz ülser iyileşmesine yardım verahatsızlık hafifletmek için basit değişiklikler . Baharatlı ve asitli gıdalar kaçınarak yapmak için kolay bir değişim olduğunu ve alkol alımını sınırlamak için de iyi bir fikirdir . Mide ülseri olan kişiler de mide asitüretimini artırabilir , non-steroid anti - inflamatuar ilaçlar alarak durdurmak ve sigarayı bırakmalıdırlar .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com