| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Yaraları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Ülser Komplikasyonları Mide

Bir mide ülseri pepsin ve hidroklorik asit mevcutmide astar , bulunan bir lezyon ya da açık yara. Her yaştan insanlar ülserler gelişebilir ve genellikle kanser ya da bulaşıcı değildir . Kişi acil tıbbi müdahale ve hatta cerrahi gerektiren , onların mide ülseri için tedavi olsun yoksa ciddi komplikasyonlar ortaya çıkabilir . Mide ülserine neden olabilecek birçok faktör vardır

neden olur. Maryland Medical CenterÜniversitesi göre , araştırma çoğu Helicobacter pylori adı verilen bir bakteri enfeksiyonunun bir sonucu olduğunu göstermektedir . Bu asit ve pepsin tarafından zarar için daha olası halemidekoruyucu mukus zayıflatan bir madde yapar . Bumidede asit salgısını teşvik çünkü kafein yaptığı gibi sigara da , bir ülser gelişmekteşansını artırır. Duygusal stres ülser nedeni olarak kabul edilmesi için kullanılan, ancak bu düşünce değişti. Ancak , mide ülseri olan insanlar genellikle stresli durumlar onlara daha fazla ağrıya neden olduğunu söylüyorlar . Aspirin ve ibuprofen gibi Non - steroid anti -inflamatuar ilaçlar da pepsin ve asitetkilerimide yenik yapabilirsiniz .
Belirtileri

Her kişinin farklı belirtileri deneyimleri ama mide ülserleri için ortak olduğunu birkaç vardır . Birçok kişigöbek ve göğüs arasında , onların karın bir yanma veya kemiren ağrı muzdarip . Genelliklesabah erken saatlerde ya da yemek ve birkaç saat için birkaç dakika yerde sürebilir arasında oluşur. Diğer insanlar iştahsızlık , bulantı , yorgunluk , geğirme , kusma ve halsizlik karşılaşabilirsiniz .
Eğer don

Kanama Kanama yaygın bir komplikasyonudur ' t mide ülseri için tedavi olsun . Zamanla,ülser duodenum ya da mide duvarındaki damar uzakta yer. Bu kanama neden olur. Belirtileri kusma , parlak kırmızı , taze kan veya kanlı , siyah dışkı geçen içerir . Birçok kişi ülser semptomları hafifletmek için Pepto Bismol alır . Bu, aynı zamanda , siyah dışkı neden olabilir. Şiddetli kanama varsa ,hasta , halsizlik , aşırı yorgunluk var bilincini kaybeder ya da şok girebilirsiniz .
Perforasyon

mide ülserimide yiyor çok Buduvarda bir delik veya perforasyon oluşabilir ki . Kısmen sindirilmiş gıda ve bakterikarın boşluğunaaçılması ve seyahat yoluyla girebilir . Bu boşluk , genellikle sterildir. Böylece,bölge , peritonit denilen bir durum iltihaplanmasına neden olabilir . Perforasyonilk işareti ani, yoğun ve sürekli ağrıkarın kasları . Hastalar aşırıağrı diyoruz ve onlar etrafında hareket zaman daha da kötüleşiyor . Karın kasları panoları gibi zor çünkü pekiştirmek ve . Doktorlar genellikle acil ameliyat önerecektir .
Tıkanması

mide ülseri üçüncü komplikasyonsindirim sisteminde bir daralma ve tıkanıklık olduğunu. Mide ve duodenumkavşağında bulunan Ülseralanı üzerindengeçidin daraltır ya da kapatır yara ve şişliğe neden olabilir . Duoderm mide seyahat sıvı ve gıda engellenen ya da oluşturmak için bir şişmiş mide neden olan , yavaşlamış olabilir . Diğer belirtiler aşırı ağrı ve sürekli kusma vardır. Obstrüksiyonpilor kanal , buonikiparmak birleştiğimide dar bir bölümüne yakın ya da genellikle. Doktorlartıkanıklığı teşhis etmek için bir üst endoskopi kullanabilirsiniz .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com