| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Yaraları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Ülser Belirtileri ve mide Tedavi

Bir mide ülseri , mide ülseri , ağrıya sebepmideastar bir delik veya yara. Mide asitlerimide astar aşındırmak zaman ülserler gelişebilir . Bunlar en yaygın olarak Helicobacter pylori bakteri tarafından bir enfeksiyona neden olmaktadır. Nispeten yakın zamanlara kadar, ancak , doktorlar stres gibi yaşam tarzı faktörleridurum neden düşündüm. Karın ağrısı ek olarak , diğer belirtiler bulantı ve kusma , kusma , kan , iştah değişiklikleri ve açıklanamayan kilo kaybıdır. Mide ülseri en yaygın bir bakteriyel enfeksiyona neden olan ilaç tedavisi

için, antibiyotikler en yaygın tedavi uygulanır. Biri her zamanbakterileri öldürmek için yeterince güçlü değil çünkü genellikle , çoklu antibiyotik reçete edilecektir . Yaygın olarak reçete antibiyotikler amoksisilin , metronidazol ve klaritromisin vardır . Antibiyotik tipik bir ders için en az iki hafta sürecek ve bu belirtiler yatıştıktan bile tümreçete ilaç almak önemlidir .
Other Drugs

ikinci asit blokerleri olarak adlandırılan - - ya da asit halepompaları stop - proton - pompa inhibitörleri adı verilen ilaçların özellikleri sindirim sisteminde asit miktarını azaltmak için ya da çalışır. Her ikisi dereçetesiz ve reçete ile kullanılabilir . Belirtileri tedavisinde yardımcı ilaç Üçüncü tip bir sitokoruyucu ajandır vemide astar koruyarak çalışır. Ayrıcareçetesiz ve reçete ile kullanılabilir . Ayrıca , iki ilaç , Prevpac ve Helidac , ülser tedavisinde ve bir hücre koruyucu bir madde ya da diğer asit baskılayıcı iki antibiyotik birleştirmek için özel olarak tasarlanmıştır.
Evde Tedavi

ilaç tedavisine ek olarak , biraz rahatlama sağlamak için evde adımlar atın. Birincisi , baharatlı ve asitli yiyecek ve alkollü içecekler dahilmideastar tahriş edebilir gıdalar ve içecekler önlemek . Ayrıca , sigara mide zarının işlevine müdahale ve ülseri olan kişiler tarafından kaçınılmalıdır. Ülseri olan kişiler de ağrı non-steroid anti - inflamatuar ilaçlar olarak adlandırılan kesiciler veya NSAİİ almak asla . Aspirin ve Aleve dahil olmak üzere bu ilaçlar , ülser veya mide tahrişe neden olabilir . Eğer bir ülser varsa , bunun yerine asetaminofen kullanabilirsiniz .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com