| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Yaraları |

Sağlığı ve Hastalıkları

A Açıklama ve ülser Belirtileri

ülserlervücudunderi ve mukozada lezyonlar vardır . Bulundukları yere bağlı olarak , bu lezyonlar veya yaralar değişen şiddeti ile belirtilerin bir dizi neden olabilir . Uygun tanımlama, tedavi ve semptomların çözümü için lisanslı bir sağlık profesyonel yardım isteyin . Peptik Ülser

Peptik ülserlerMayo Clinic göre , Amerikalıların yaklaşık yüzde 10 etkiler. Mide , yemek borusu ya da ince bağırsağınastar açık yaralar olarak tanımlanan , peptik ülsergöğüste ağrı ve şiddeti ve sıklığı değişir üst karın bölgesine neden olur. Diğer belirtiler , kan , mide bulantısı ve iştah değişiklikleri kusmadır. H. pylori bakterisi peptik ülsertemel nedeni vardır , ancak aşırı alkol tüketimi , stres ya da ağızdan alınan ağrı kesiciler sık kullanılması onların şiddetini artırabilir . Peptik ülser bakteriyel enfeksiyon , asit blokerleri kontrol etmek için antibiyotiklerle tedavi edilir . Over- the-counter antasitlerbelirtileri kontrol ve ülserler iyileşmek için izin yardımcı .
Ağız Ülseri

Ağız ülseriağız boşluğumukozasında geliştirmek ve önemli ağrıya neden özellikle yeme veya içme sırasında . Bunlar Oral pamukçuk veya aft gibi tahriş gelişir . Ağız ülseri tedavi edilir antihistaminikler , antasitler veya kortikosteroidlerülser doğrudan uygulanabilir . Baharatlı ya da sıcak gıdalar kaçınmak rahatsızlığı azaltmak veağız ülseri iyileşmek için izin verebilirsiniz .
Kornea Ülseri

Kornea ülserikornea üzerinde açık yaralar vardır . Bunlar ağrı , yanma vegöz kızarıklık üretirler . Diğer belirtiler gözlerde sulanma ve ışığa duyarlılık içerebilir . Kornea ülserleri genellikle enfeksiyonlar , sıyrıklar, çizikler veya yabancı madde kaynaklanır . Kontakt lensler kornea ülseri geliştirmeriskini artırabilir . Tedavi antiviral, anti- fungal ve antibiyotikli göz damlaları içerir . Şiddetli durumlarda kornea nakli gerekebilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com