| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | virüsler |

Sağlığı ve Hastalıkları

Ağız yaraları tanımak Nasıl

ağız yarası en yaygın türlerinden biriuçuk veya uçuk olduğunu. Bu küçük, blister benzeri lezyonlar ( genital herpes virüsünün neden olan farklı)herpes simplex virüs neden olur . Bunlar görünür değil çünkü soğuk yaralar daha önceki aşamalarında tespit etmek zor olabilir . Yaralar görünür hale ancak bir kez , onlar daha kolay belirlenir . Soğuk yaralar beş ayrı aşamadan geçmesi ve her aşama farklı tanımlama özelliklere sahiptir . Eğer soğuk bir yara var olup olmadığını bilmek her aşamadabelirtileri için ağzınızı kontrol edin . Talimatlar 1 Bir karıncalanma hissi için hissedin


. Uçuk blister görünür olmadan önceherpes simpleks virüsününerken aşamalarında , genellikle dudak kenarında ağzınıza bir yanma veya karıncalanma hissi , göreceksiniz . Bu karıncalanma alan aynı zamandauçuk gelişmeye başlar , ağrılı sıkı ve biraz şişmiş hissetmeye başlayabilirsiniz .
2

bir blister benzeri lezyon için dudaklarını kontrol edin . Uçuk görünür hale gelmiştir sonra, sıvı dolu bir blister gibi görünecektir . Uçuk dudakları genellikle , aynı zamanda ağız yakınında yüzünde oluşabilir. Soğuk yaralar bir alanda bireysel kabarcıklar veya kabarcıklar bir küme gelişebilir .
3

sıvının sızıntı işaretleri arayın . Bir uçuk görünen kısa bir süre sonra, " ağlayan " veya berrak sarımsı sıvının sızıntı başlayacak . Bu genellikle , virüsün en acı aşamasıdır. Blister ham ve boğaz hissediyorum ve bir yanma hissi olacaktır .
4

kabuklanma belirtileriblister hissedin . Uçuksızıntı aşaması bittikten sonra, bir kabuk oluşturarak , üzerinde kabuk başlayacak . Kabuklanma faz genellikle kaşıntı ya da yanma hissi eşlik eder . Bazen ,uyuz irrated olur ve biraz kanar .
5

iyileşme işaretleri arayın . Iyileşmek için başlamadan önce bir uçuk genellikle sadece 10 gün için yaklaşık bir hafta sürer . Uyuz yavaş yavaşkuru, ölü derinin altındaki açık cilt açığa , uzak pul başlayacaktır . Soğuk yaralar genellikle uzun süreli izleri neden yok .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com