| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | tiroid Hastalığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Extreme Hipotiroidi belirtileri

önünde otururtiroid bezi ,boynun alt kısmı , gıda metabolizmasını düzenleyen temel rol oynayan iki hormonları üretir . Tiroid bezi tiroksin ve triiodothyronine yeterli miktarda üretmek için başarısız olduğunda ,hasta hipotiroidi uğrar . Bu durum doğum kusurları , ilaç tedavisi , radyasyon tedavisi , yaralanma ya da bir kısmı ya da tiroid bezinin tüm cerrahi olarak çıkarılması neden olabilir. Aşırı , işlenmemiş hipotiroidi insanlar enerji ve ağrı eksikliği depresyon , kırılgan tırnaklar ve komaya kadar değişen belirtiler yaşayabilirsiniz . Tiroid hormonlarının üretim azaldıkça veya durum , uzun bir süre sürerse semptomları, şiddetine göre artar. Tanı

kan tiroid uyarıcı hormon (TSH) konsantrasyonu, tiroid fonksiyonana markeri sağlar . Sağlıklı bireyler 0.4mIU /L ve 5.0mIU /L arasında serum TSH konsantrasyonları Tiroksin ve triiyodotironin daha özel önlemler de , kan örnekleri alınabilir . Normal 4.5mcg/dL ve 11.2mcg/dL arasındaki tiroksin aralığı konsantrasyonları , 100ng/dL gelen 200ng/dL için triiyodotronin aralığının normal konsantrasyonları ise . Doktorlar da tıbbi bir tarayıcıyatiroid bezlerinin net bir görüntü elde etmek amacıyla hastalara radyoaktif iyot veya teknesyum yönetebilirsiniz. Tiroid şeklindedüşük normal sayıda veya düzensizlikler altına düşmesi hormon konsantrasyonları hipotiroidizm delalet .
Tüm Vücut Belirtileri

Yorgunluk , uyuşukluk ve halsizlik hipotiroidien önemli belirtisi vardır . Koşulu olan kişiler de daha kolay normalden daha soğuk hale gelir ve kalın ya da boğuk bir sesle , daha yavaş konuşma başlayabilir . Hipotiroidi konjenital formu ile doğan bebekler genellikle kalın , çıkıntılı dilleri var ve aşağıda - Normal boy (yani uzunluk ) , geniş aralıklı kafatası plakaları ve düz , yağlı eller ve parmaklar .
Gastrointestinal Belirtileri hipotiroidi hastanın metabolizmasını yavaşlatır

Çünkü ,durumu olan insanlar genellikle kilo. Onlar da , kabız yüksek kolesterol geliştirmek ve deneyim tat ve koku duyuları azalır olabilir . Hipotiroidi olan genç kadınlar da ağır veya düzensiz adet dönemleri olabilir ve hamile olma zorluk olabilir . Hipotiroidi olan bebekler genellikle çok az .
Ağrı yemek ve kas Synptoms

Extreme hipotiroidi genellikle hastanın kas ve eklemlerde ağrıya neden olur. Hipotiroidi olan insanlarınkasları da sert ve ihale olabilir . Hipotiroidi hastası bebekler , zayıf kas tonusu " disket " görünür . Hipotiroidi ile
Cilt , Saç ve Tırnak Belirtileri

Hastalar kırılgan tırnaklar ve saçlar gelişebilir . Onların yüzleri şişer ve kabarık olur , ve kendi cilt genel bir solukluk almak yapabilirsiniz . Hasta deri de kurumasına ve kalınlaşır .
Koma

tiroid hormon düzeyleri sıfıra yakın düşmesi olduğunda, hastalar miksedema adlandırılan hipotiroidi ağır bir şekilde yaşayabilirsiniz . Tiroid hormonları hızla gündeme değilseniz , miksödem bir hasta komaya olabilir .
Tedavisi hipotiroidi ile

Hastalar levotiroksinin olarak bilinen sentetik bir tiroid hormonu almak gerekir . Dozaj, hastanın yaşı, ağırlığı ve hipotiroidizm derecesine bağlı olacaktır. Yaşlı insanlar daha az levotiroksin gerektirir ve ağır insanlar ve aşırı hipotiroidi olanlarda daha fazla gerektirir. Levotiroksin tedavisininamacı 0.5mIU /L ve 3.0mIU /L arasında bir hastanın serum TSH yükseltmek için Levotiroksinin marka versiyonları Jerome Stevens İlaç Forest Pharmaceuticals Levothroid , Kral Pharmaceuticals Levoxyl , Abbott Laboratories Synthroid ve Unithroid içerir . Miksödem hastalar intravenöz levotiroksin gerektiren ve aynı zamanda tamamlayıcı oksijen ve IV sıvıları gerektirebilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com