| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | üriner Bozukluklar |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kalsiyum oksalat taşları için Diyet Düşük Protein Önemi

Birçok insan böbrek taşı muzdarip , ve bazı insanlar taşlardan yinelenen bölüm var . Böbrek taşları nedenlerle bir çift için gelişebilir ; bir diyet ve başka genetik yatkınlık olduğunu. Bu tamamen engellemek için çalışması tercih edilir olsa da böbrek taşları , tedavi edilebilir. Tek tip bir kalsiyum oksalat taş ve diyet yoluyla önlemeye yardımcı olmak içinen iyi yoldur. Tespiti ile, diyet değişikliği ve muhtemelen böbrek taşlarınınüretimini azaltabilir . Böbrek Taşları Nelerdir ?

Böbreklerkandaki tümyabancı maddeleri dışarı kızarma sorumludur . Bazı bileşenlerkan birikebilir ve solböbrek yatırılır olduğunda, taş oluşturabilirler. Tuzböbrekler ortadan kaldırmak gerekirana bileşenlerinden biridir . Bazen bu tuzlar kurmak , ve taşları oluşturmak için diğer bileşenleri ile birleştirebilirsiniz . Bu taşlarböbrek içindeki ,üreter vemesane ,idrar yolu boyunca herhangi oluşturabilir . Böbrek Taşlarının
Türleri

birkaç farklı türleri vardır oluşturabilirler böbrek taşlarının . Bunlar, farklı nedenlerle farklı malzeme ve form oluşmaktadır. Kalsiyum taş en yaygın olan ve genellikle iki malzemelerden oluşur : kalsiyum ve oksalat . Ürik asit taşları da vardır ; tipik idrar yolu enfeksiyonlarında görülen struvit taşlar ; sistin taşları ve ksantin taşları . Ksantin taşlarınadir olup, genellikle nedeniyle genetik gelişebilir . Kalsiyum oksalat taşları için
Düşük Protein Diyet

sonra böbrek taşları deneyimli varsa Eğer tekrar bir deneyim istiyorum asla biliyorum . Endikasyonlar o zaman , daha fazla almak önlemek içinen iyi yolu, bir kalsiyum oksalat taş olduğunu ise düşük proteinli diyet geçer . Araştırma diyet protein yüksek dozlarda idrardakalsiyum artış , aynı zamanda oksalat sadece göstermiştir .
Düşük Protein Diyet

azaltmak için ilk kalsiyum oksalat taş almak , ya da bir tekrarının önlenmesi ya şansı , bu tür süt , peynir ve et gibi ürünlerin alımını azaltmak gerekir . Bunun yerine günlük süt üç veya daha fazla porsiyon içme , iki porsiyon , tek bir bardak süt ve bir yoğurt , bir porsiyon veya yetecek bir ons azaltmak . Sen beş gram bir gün için et alımını sınırlamak gerekir ; Bu kümes hayvanları ve balık içerir . Lütfen proteinin azaltılması da fıstık ezmesi ve tofu gibi gıdalar azaltılması anlamına gelir .
Yanılgılar

Bazı insanlar düşünüyorum diyetlerine protein azaltmak içinbeslenme kuralları takip çünkü onlar başka bir böbrek taşı ile uğraşmak zorunda kalmayacaksınız . Bu doğru değildir . Bunlar başka taş gelişme olasılığını azaltmak için önleyici tedbirler vardır , ama yine de bir tane alabilir . Düzenli kontrolleri için doktorunuza görmek ve size bir taş olabilir şüpheleniyorsanız , sizin düşük protein diyeti onları engelledi varsayılarakbelirtileri göz ardı etmeyin . Bir böbrek taşıbelirtileri tanımak eğer hala tıbbi yardım almalısınız .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com