| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | migren |

Sağlığı ve Hastalıkları

Oküler Migren ile başa çıkma

( oftalmik veya oftalmoplejik migren olarak doktorlar bilinmektedir ) Oküler migrenbeyindeki kan akımı değişikliklerine bağlı görme problemleri vardır . Adının aksine , oküler migren her zaman bir baş ağrısı eşlik etmez . Beynin kan akımı parlak ışıklar , gıda maddeleri , bazı ilaçlar tepkiler veyavücudun hormonal değişiklikleri içerebilir bir tetikleyici , yanıt verdiğinde göz migren ortaya çıkar. Çünkü bu tetikler ,beyin rahatsız edici ve bir saat kadar sürebilir bazı ışık desenleri üretebilir . Oküler migren genellikle baş veya göz ağrısı ile ilişkili olmadığını migren baş ağrısı çok farklıdır . Oküler migren ile baş öğrenmek için aşağıdakiadımları izleyin . Sen Reçete ilaç ( Cafergot )
Sunglasses
Ağrı kesici
ihtiyacınız olacak şeyler Soda , Daha Talimatları göster

çay veya kahve 1 Hemen

Gösterdiğiniz
görme alanınızda yanıp içerebilir göz migren , belirtileri fark ettikten sonra , ışık kör noktalar veya zikzak çizgiler ,beyinsinirleri yatıştırmak için bir ağrı kesici almak veoküler migren sonra meydana gelen herhangi bir baş ağrısı önlemek .
Sayfa 2

güneş gözlüğü takın ya da mümkünse karanlık bir odada oturun. Bazı durumlarda , karanlık bir odaya kurtulmak imkansız olabilir , ancak bazen ortamgöz migreni neden budur . En az on dakika süreyle gözlerinizi kapatın ve eğer sürüş üzerine çekmeye çalışın . Eğer gözlerini kapatamaz bir durum olduğunda at gözlüğü tutulması yararlı olur .
3

bir migren baş ağrısı önlemek için soda , çay veya kahve içmek. Kafeinli içecekler içme oküler migren bireyin acı için yararlı olup olmadığı bilinmemektedir . Migren baş ağrısı sık sıkgöz migren takip bilinmektedir Ancak, bu kısa sürede önleyici tedbirler almak en iyisidir .
4

bir doktora görün . Çoğu doktor oküler migren alarm için bir neden vardır ve ciddi olmadığına inanıyoruz rağmen senin göz migren günlük rutin etkileyen ise, o bir reçeteli ilaç ile sağlayabilir . Kafein içeren bir reçeteli ilaç olup Cafergot , herhangi bir kan akımı değişiklikleri yavaş ve sırasında herhangi bir ağrı gidermek veyaoküler migren aşağıdaki reçete edilebilir .
5

sakin kalın. Oküler migren genellikle on dakika ile bir saat arasında sürer ve herhangi bir uzun süreli hasara neden olmaz . Eğer göz migren rahatlatmak için yapabileceğinizen iyi şey, mümkün olduğunca dinlenmek ve belirtiler kayboluncaya kadar herhangi bir stresli faaliyetler yapıyor kaçınmaktır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com