|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | kulaklar İşitme
Sağlığı ve Hastalıkları

İnsan Kulak ne Hear

? Ses titreşimleri şiddeti ve sıklığına göre ölçülebilir dalgalar halinde yolculuk . Işitme duygumuzuetkinliği seslerinses yüksekliği ve tonu tarafından açıklanmıştır . Ses Dalgaları

Sesler dalgalarıiç kulağahava yoluyla seyahat. Titreşimleri elektrik enerjisine dönüştürülür. Iç kulaktaki sinirlerbeyne bu elektrik sinyalleri gönderir .
Sesli Sesler

sesli seslerinaralığı ağrıeşiğine işitmeeşiği olduğunu , yanisessiz Eğersesin duyabiliyorum sesler size tahammül geliyor. Dış ve orta kulak düşük yoğunluklu sesler yükseltmek veduyusal yanıtı azaltarak çok yüksek seslere karşıkulak koruyabilirsiniz .

Ses yüksekliği Yoğunluk Ses sesler , ya da yoğunluğu , bir fısıltı gibi , yaklaşık 20 dB ölçer , desibel ( dB. ) sakin bir ses olarak ölçülür . Bir rock konserinde yüksek sesle müzik 80-120 dB ölçer. Bir jet motoru gibi yüksek sesle 180 olarak dB ölçebilirsiniz . Sesin
Ton

zift , ya da tonu , yüksek ya da düşük bir ses ve ölçülür anlatıyor Hertz böyle bir bas oynanan düşük notlar olarak ( Hz. ) alçak sesleri , 50-60 Hz arasında ölçün. Tiz sesler fazla 10.000 Hz ölçebilirsiniz . İnsanlar 20-20.000 Hz arasındaki sesleri duyabilir . Konuşmaaralığı 300-5000 Hz . ( 1 )

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]