| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | kuş Gribi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kuş Gribibelirtileri nelerdir

?Kuş gribi veya kuş gribi , nadiren insanları etkileyen , bazen kümes hayvanlarında bulunan bir grip olduğunu. Ancak, hastalık ölümcül sonuçları ile insanlara iletme yeteneği göstermiştir. Mayo Clinic göre , dahakuş gribi yakalanan kişilerin yarısından sonundahastalıktan ölmektedir . Kuş gribibelirtileri bilmek erken tedaviye alarak hayatta kalmak için şansını artırabilir . Kuş gribi ile kas Ağrı

İnsanlar genelliklevücutta ağrıyan kasları şikayetçi . Bu grip salgınları her türlü yaygın bir semptom olduğunu , ancakhastanın kuş gribi ortayadünyanın bir parçası olmuştur , özellikle eğerbir hastalığın belirtisi olarak kabul edilmelidir . KişiMayo Clinic göre , herhangi çiftlikleri veya tavuk veya diğer kuşların çok sayıda olabilir alanlarını ziyaret etti , ek bir endişe vardır.
Öksürük

öksürük deortak grip hata bir işaretidir kuş gribi başka bir ortak işaretidir . Kişi kuş gribi meydana gelen bir bölgede olmuştur eğer Yine , bu belirti daha ciddi bir kuş gribi işareti olarak kabul edilmelidir .
Ateş

ateş vücudun enfeksiyona karşı bağışıklık tepkisi ve influenzavücudu etkileyen edildiğinde ateş genellikle görüntülenir. Bir ateş mutlaka bir kuş gribi belirtisi olmasa da diğer belirtiler de varsa , o biri olarak kabul edilmelidir .
Boğaz

kuş gribi olan kişiler genellikle boğaz ağrısı gelişir . Bu belirti ,hastalık ile ilgili pek çok diğerleri gibi , grip diğer tipleri ile de yaygındır. Birden belirtiler ortaya çıkarsa daha ciddi düşünülmeli vekişi hasta kuşlara maruz kalmış olabilir .
Solunum Sıkıntısı

Kuş gribi enfekte olanlarda solunum sıkıntısına neden olabilir virüs . Akut solunum sıkıntısı Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre ,virüs yanı sıra pnömoni neden olabilir .
Kusma ve İshal

olanlarkuş gribi ile acı şeklinde belirtiler göstermeye başlayabilir ishal ve kusma varsa . Bu belirtiler genellikle bulantı nöbeti ve yorgunluk genel bir duygu izleyin. Da pembe göz olarak bilinen
Konjonktivit

Konjonktivit ,net dış zarınınenfeksiyonudur bu satırlarıgöz kapağı ve göz küresi . Kuş gribi, bazı kişilerde bu enfeksiyona neden olabilir vegözünbeyazMayo Clinic göre, çünkübölgedekikan damarlarınıniltihabı , kırmızı ya da pembe dönüşebilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]