| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | kuş Gribi |

Sağlığı ve Hastalıkları

At Serum Kaynaklanan Aşıların Listesi

At serumu zaten bir hastalık veya hastalık sözleşmeli sonra insan hastalara kısa süreli koruma sağlayan çok sayıda önemli antitoksinler , üretmek için kullanılır olmuştur . At serumu Bununla birlikte, normal olarak bir aşı ana parçasıdır toksoidleri hazırlamak için kullanılmaz. At serumu ne yazık ki ciddi aşırı duyarlılık reaksiyonlarına neden olabilirinsan vücudu , yabancı proteinleri içerir . H5N1

At antikorlarH5N1 influenza ( kuş gribi virüsü ) ölümü önlemek için gösterilmiştir . At serumu , insan hastalarda , bu hastalığa karşı tedavi kullanılmıştır .
Equine anti Tetanos Toksoid Serum

Equine anti- tetanoz toksoid serum at serumu ikinci geliştirilmiştir insan hastalarda tetanoz karşı bir aşı olarak . Bu serum yıldır kullanılan , ancak bu hastaların 5-6 oranında olumsuz etkilere neden olduğu gibi , bilim adamları bunu değiştirmek için başka tedaviler arıyoruz .
Botulizm Antitoksin

Trivalent at antitoksin insan botulizm durumlarda kullanılmak üzere Hastalık Kontrol ve ÖnlemeABD Merkezi tarafından düzenlenmektedir . Trivalent antitoksini bütün at antikorlardan elde edilir .

Özgül equine IgG .
Difteri antitoksin

At antikorlar Diptheria , insanlarda ateş ve boğaz enfeksiyonlarına neden olan çok bulaşıcı bir solunum yolu hastalığı karşı antitoksin üretimi için kullanılmıştır . Bu antitoksin heparinoidlerin Diptheria için etkili bir tedavi olduğunu kanıtladı .
Atçılık anti - kuduz İmmünglobulin ( ERIG )

Bu anti - kuduz ürün atları elde edilir ilk kan, anti - kuduz serumu üretimi çizilir sonra 105 gün boyunca saflaştırılmış kuduz aşısı ilehayvanlara bağışıklık sonra .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com