| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Strep Boğaz tedavi nasıl

Amerikalıların yaklaşık yüzde 20 boğazlarında strep bakteri var ve belirti - ücretsizdir. Strep boğaz zorunlu olarak tedavi edilmesi gerekmez. Ancak, bazı durumlarda tedavi edilmeyen kızıl ateş, eklem bozuklukları veya kalp koşulları bozulabilir . İhtiyacınız olacak şeyler nemlendiriciler
ezilmiş buz
meyve suları
Salt
asetaminofen
aspirin
Gargara
Termometreler
boğaz pastilleri
İçme Samanların

Daha Talimatları
1

boğaz kültürü için doktorunuza görünün göster
. Eğer 30 dakikadan daha az strep boğaz varsa bir anlık strep boğaz testi söyleyebilirim doktor tarafından sipariş edilen
2

antibiyotik alın - . Penisilin G genellikle 250 mg ağızdan her altı saat. Penisilin ailestrep bakterileri öldürmede çok etkilidir .
3

enfeksiyonunşiddetini değerlendirmek için , günde iki kez senin sıcaklığını kontrol edin. ( " Strep Boğaz teşhis için nasıl . " Bak)
4

aspirin al , bir yetişkin iseniz , ateş ve inflamasyonu azaltmak için . Doktorunuz tarafından önerilen olarak çocuklara asetaminofen verin
5

boğaz pastilleri üzerinde Suck - . Bir yetişkin iseniz , uyuşmuşboğaz yardımcı olacak mentol , Benzocaine veya fenol içeren , özellikle de . Çocuklara öksürük damla veya sert şeker verin .
6

Gargara nane gargara ya da tuzlu su ile . ( " Gargara nasıl . " Bak) manşonlarla arasında gargara diş fırçası durulayın . Strep fırçanızın üzerine yaşayabilir .
7.

sigara dumanı ve diğer hava tahriş edici kaçının .
8

buz - soğuk içecekler içiniz . Buzun üzerine portakal suyu dökülen sonra , ezilmiş buz yarısı dolu bir bardak doldurma deneyin . , 10 dakika boyunca oturup bir saman takın , ve yavaş yavaş emmek ,buzlu meyve suyu boğazarkasında bir an dinlendirilerek edelim .
9

bir nemlendirici , buharlaştırıcı veya tarafındanhavaya nem ekle bir buharlı duş veya banyo oturan .
10. dinlenme çok alın

.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com