| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Galeophobia tedavi nasıl

Galeophobia korku anlam köpekbalığı ve " fobi " anlamına gelen Yunanca " galeos " den köpekbalıkları bir korku vardır . Sosyal fobi ya da agorafobi karşı , ve tüm fobiler gibikorku , yoğun mantıksız ve gerçek bir klinik fobi olarak kabul edilecek kalıcı olmalıdır gibi , belirli bir fobi olduğunu. Aşağıdaki adımlar , bu yaygın fobi tedavisinde yardımcı olacaktır . Talimatlar 1.korkuköpekbalığı ve başka bir ruhsal bozukluksonucu gelengerçek ya da algılanan tehdit ile orantılı olduğunu kurarak galeophobia teşhis


. Osu olmasa bile galeophobia bir dertli endişeli olacaktır .
2

olduğunu galeophobia zeki ve intikamcı gibi filmlerde köpekbalıklarıtasviri kısmen neden olabilir biliyoruz. Boğa köpekbalığı gibi bazı köpekbalıkları , taze su için bir göstermiştir hoşgörü ve nehirlerde ve göllerde bulunabilir . Bazıları gerçek bir tehlike temsil çünküfobik nesne olarak köpekbalıklarıtercihi mantıklı olabilir. Öte yandan ,fobik nesne olarak bir köpekbalığıseçimi sembolik veya rasgele olabilir .
3

belli fobik nesne hakkında daha fazla bilgi edinin . Köpekbalıklarınınçoğu insan ve insan ölümlerin istatistiki açıdan önemsiz bir dizi için hesaba tehlikeli değildir , bu yüzden bazı temel eğitimfobiölçüde azaltabilir .
4

yıl alacak problemleri geliştirmek için bu kabul muhtemelen profesyonel yardım yoluyla çözmek için yıllar alacaktır . Bir klinik fobiyatan neden nadiren kendisi çözecektir . Daha resmen bilişsel davranışçı terapi (BDT ) olarak bilinen duyarsızlaştırma tedavisi ,en yaygın tedavi ve başarılı Ruh Sağlığı Ulusal Enstitüsü göre ,zamanın yüzde 75 civarında. Diğer tedaviler fikir , bölünmesi ve destekleyici tedavi , ilaçlar, hipnotik regresyon , modelleme ve reframing bulunmaktadır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com