| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Entomofobi tedavi nasıl

Entomofobi korku anlam böcekler ve " fobi " anlamına gelen Yunanca " ent " böcekler veya diğer eklembacaklıların bir korku vardır . Tüm fobiler gibi , bu korku gerçek bir klinik fobi olarak kabul edilebilmesi için , yoğun irrasyonel ve kalıcı olmalıdır . Entomofobi teşhis için,korku daböcek ve başka bir ruhsal bozukluksonucu gelengerçek ya da algılanan tehdit ile orantılı olmalıdır . Talimatlar Entomofobi ve parazitozların sanrılar arasında 1

ayrım
. Parazitozların sanrıları ritüelleri temizliği yol açabilir hayali bir böcek istilası olmasıdır. Bu kompulsif bozukluklar obsesif daha benzer bir patoloji vardır ve gerçek bir fobi ayrıdır .
2

az kişi böcekler ile ilk elden deneyime sahip ve daha az fiziksel ya da olduğu gibi bu Entomofobi daha yaygın hale gelmektedir Realize onları zihinsel karşılaşmak için hazırlanmıştır . Bazıları gerçek bir tehlike temsil çünküfobik nesne gibi böceklerinseçimi mantıklı olabilir. Diğer yandan, sembolik veya rasgele olabilir .
3

belli fobik nesne hakkında daha fazla bilgi edinin . Birçok böcek insanlar için tamamen zararsız ve bazı temel eğitimfobiölçüde azaltabilir .
4

profesyonel yardım isteyin . Bir klinik fobiyatan neden nadiren kendisi çözecektir . Daha resmen bilişsel davranışçı terapi (BDT ) olarak bilinen duyarsızlaştırma tedavisi ,en yaygın tedavi ve başarılı Ruh Sağlığı Ulusal Enstitüsü göre ,zamanın yüzde 75 civarında. Diğer tedaviler fikir , bölünmesi ve destekleyici tedavi , ilaçlar, hipnotik regresyon , modelleme ve reframing bulunmaktadır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com