| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Apandisit teşhis için nasıl

apendiksin iltihabı apandisit neden olur. Tedavi edilmediği takdirde ,apandis patlayabilir çünkü Apandisit hızla düzeltilmesi gerekir . Ek sonrakarın içine bulaşıcı malzeme sızdırıyor. Bu, diğer acı ve ciddi tıbbi koşullara neden olur. Bu diğer tıbbi koşulları benzer çünküapandisit teşhis etmek bazen zordur. Buradaapandisit tanısı nasıl. Talimatlar 1 tıbbi geçmişi vehastanın fiziksel sınavına


. Diğer abdominal konularda bir geçmişi olup olmadığını öğrenin . ,Alanı ve vital bulguları kontrol üzerine basıldığındasağ karın bölgesinde bir yüksek sıcaklık ve şiddetli hassasiyet orta içerir .
2.

Press o zarar veriyoralanda . Karnınsağ tarafında itin . Ribaund hassasiyeti kontrol edin . Eğer hızlı biryara alan elinizi kaldırdığınızdaağrı , kötü durumdur.
3

beyaz kan sayımı kontrol edin . Bir enfeksiyon varsabeyaz kan sayımı yüksek olmalıdır .
4

bir karın röntgeni atın. Bir küçük sertleşmiş dışkı engelleyenappensiceal açılış görünebilir . Bu bloke dışkıapandisit neden olabilir . Sertleştirilmiş kalsifiye tıkanıklık arayın .
5

genişlemiş ekinde veya apse gösterebilir ultrason gerçekleştirin . Bu sadece apandisit ilehastaların yarısında olur .
6

apandisit algılamak içindiğer yöntemleri kullanın . Bir baryum lavman iltihap oluşur bir izlenim gösterenkolon içine baryum sıvısı takarak apandisit algılayabilir . Apandisit veya diğer abdominal sorunları ortadan teşhis etmek için bir CT taraması atın. Apandisitabdominal ve arayışlar içerisine yerleştirilen bir kamera ile küçük bir tüp olan laparoskop kullanın .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com