| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Dehidrasyon teşhis için nasıl

vücut sıvılarını kaybeder ve onları değiştirmek için başarısız olduğunda Dehidrasyon sonuçlanır. Genellikle ishal , kusma ve yüksek ateş nedeniyle , dehidrasyon ısı felç, nöbet , böbrek yetmezliği ve ölüm gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir . Bir yetişkin ya da çocuk susuz olursa İstemi bakımı gereklidir . Senin sağlığına kavuşması için dehidratasyon teşhis öğrenin . Dehidratasyon kontrol etmek için hasta olduğunda talimatlar 1 idrar çıkışını izleyin


. Düzenli idrar değilseniz , daha fazla sıvı içmeye . Ishal senin hastalık ise meyve suyu kaçının.
2

basın parmağınızla üzerinderenk değişikliği görmek için . Sıkıca basıldığında ,tırnak altındakideri beyaz olur ve yeterince nemli ise oldukça hızlı pembe dönmelidir .
3

ıslak olup olmadığını görmek için ağıziçini kontrol edin. Ağzınıza kuru ise, bir dereceye kadar susuz .
4

elastik olup olmadığını cilt görmek için çekin . Düzgün sulu deri gerilebilir . Kuru bir ağız ile birleştiğinde gergin cilt , sen susuz ibretler vardır .
5

resmen dehidratasyon tanısı için birinci basamak hekimi ziyaret edin. Onu, kilo almak sizin idrar çıkışı hakkında sormak ve sıvı alımı hakkında bilgi almak için bekliyoruz . O kan basıncını kontrol edin ( düşük kan basıncı dehidratasyon ile ortak ) ve muhtemelen elektrolit seviyelerini kontrol ve böbrek fonksiyonlarını izlemek için kan örneği alacaktır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com