| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kurtarma pozisyonu yarı uyanık veya bilinçsiz yaralanma veya hastalık kurbanlarınefes kolaylaştırmak için kullanılan

NasılKurtarma Konumunu kullanın . Ayrıca sıvılar onları teneffüsmağdurunriski olmadan akmasına izin veriyor . Iki kurtarma pozisyonları , yetişkinler için bir ve bebekler için bir vardır . Yetişkin Kurtarma Pozisyon
1

Kneel sonrakikurbana .
2

dinlendirilerek , başının üzerinde en uzak sizdenkurbanın kolunu uzatın
Talimatları katta .
3

bükülü bir pozisyonda size en yakınkurbanın diz kaldırın . Eğerkurban üzerine geldiklerinde bu diz midesinin üzerine tamamen üzerinde yuvarlanan onu engelleyen , durdurucu olarak hareket edecektir .
4.

kurbanın sırtına ve kalça ellerinizi koyun ve sizden uzağa onu itin . Kafası şimdi Adım 2'de başının üstünde genişletilmişkol beşik edilmelidir .
5

hava yolunu açın ve solunumu ve sıvıların drenajını kolaylaştırmak için hafifçekurbanın kafasını yukarı doğru eğin. Kurbankurtarma pozisyonuna artık . Varsa
6

bir battaniye , palto veya acil battaniye ilekurban örtün .
7.

kurban kal , yardım gelene kadar onu izleyen. Eğer yalnız iseniz hızlı 911'i arayabilir veya diğer yardım aramaya devam ederken ,kurtarma pozisyonunakurban bırakın .
Bebek Kurtarma Pozisyon
8

bir bebek olduğunu anlayın 1yaşın altındaki herkes . 1yaşın üzerinde kurbanlar için , Bölüm 1 'de tarifyetişkin kurtarma pozisyonu kullanın . 1'in altında herkes bu kullanmayınız . Ölüm neden olabilir .
9.

tutun onun kafası boğulma önlemek için onun kalça biraz daha düşük olduğunu böylece kolunuzun üzerinde bebek mide aşağı başını elinizinavuç yerleştirilmiş.Tedavi böylece .
10bebek eğin

.
11bebeğin ağzını ve burnunu sıvıların temiz tutun

.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com