|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık
Sağlığı ve Hastalıkları

X - Ray Sorunları nasıl Spot

Doktorlar sağlık sorunları teşhis yardımcı olmak için X - Rays kullanın . X -Işınları hastalar için kolay , ağrısız bir işlemdir ve bunlar kemik ve dokuların sağlıklı olup olmadığını onaylayın. Eğer X - Ray resimlerin ev kopyalarını almak , bunları okumak için nasıl kendinizi şaşkın bulabilirsiniz . Hattaamatör göz X - Ray film üzerinde nokta sorunlarının bazı ortak belirtileri vardır . Talimatlar 1 nasıl X - Işınları işi anlayın


. X - Ray ışınları film bir parça vurmak , onlar bir resim üretir. BonesX -ışınlarının çok emer ve film üzerine beyaz görünüyor. Kaslar ve organlarınX -ışınlarının daha az emer ve gri gibi farklı tonları görünür . Doku ya da kemik tarafından işgal değil, herhangi bir boşluk siyah görünür .
2

parlak ışık ile bir pencere ya da başka bir alanda karşıX - Ray tutun . Işık görmek için daha şeffaf ve koyu alanlar daha kolay resim yapar .
3

hava , sıvı ya da yabancı cisimlerin cepler için göğüs X - ışınları kontrol edin . Yabancı cisimler onlar öne çünküresmin üzerine spot kolaydır . Akciğerlerde sıvı bir X - Ray üzerinde kontrast değildir . Eğer akışkan için baktığınızdaakciğerlerinsınırlarını görmek zor olduğu bölgelerde arayın. Doku veya organların bloke büyük hava alanları, siyah görünür olacaktır .
4

göğüs X- Işınları kalsiyum mevduat edin . Kireçlenme gibi beyaz noktalar gösteriyor . Beyaz lekeler sıkı veya gevşek küme olabilir .
5

kemik X - Işınları düzensiz veya gri alanlar için arayın . Bu alanlar böyle bir mola veya kırık olarak bir sorun anlamına gelir. Temiz sonları dışarı ya da çapraşık çıkıkkemiğin bir bölümünü gösteriyor . Hairline kırıklarkırıkuzunluğu çalıştırmak ince gri çizgiler gibi görünüyorsun . Eğer onlar cevapsız bir sorun nokta veya endişeniz düşünüyorsanız
6 doktorunuzla konuşun

. İlk okuma memnun değilseniz , ikinci bir okuma başka bir radyolog tarafından yapılması .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]