| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kronik Bronşit belirtileri

Kronik bronşit , kronik obstrüktif akciğer hastalığı ( KOAH ) bir türü olarak sınıflandırılır . Kronik bronşit tedavi edilebilir olmasına rağmen , tamamen kaybolduktan asla uzun vadeli bir hastalıktır . Kronik bronşit olan hastalar iki ya da üç ay, bir yıl boyunca belirtiler yaşayabilirsiniz . Kronik bronşit teşhis etmek için, doktorlar bir stetoskop , göğüs röntgeni , akciğer fonksiyon testi ya da kan testi kullanın . Kronik bronşit dehastalık ile ilişkilibelirtilerini gözlemleyerek şüpheli olabilir .

Öksürük öksürük , kronik bronşit ortak bir işaretidir . Bu öksürükakciğerlerden kadar getirdi kalın bir mukus üretir. Kronik bronşit kötüleşir gibi ,öksürük daha şiddetli olacak ve mukus büyük miktarlarda üretecek . Bir flare-up sırasında , hastalar uyku ile müdahale ,bütün gün ve gece boyunca sürebilen şiddetli öksürük gelişebilir . Kalıcı bir mukus üreten öksürük ile bir birey çok kolay kronik bronşit olabilir .

Zorluk nefes Solunum
Zorluk genellikle kronik bronşit bir işaretidir . Kronik bronşit ile ilişkiliakciğerlerdeiltihap zor yeterli oksijen almak için yapma , hava yollarını kısıtlar . Bu nefes bir hasta duygu eteğine bırakabilirsiniz . Nefes darlığı bir bireysel hızlı hafif faaliyetlerinden sonra yorgun hale gelmesine neden olabilir . Havayolu daralma da onlar ya da nefes aldığımızda , bazı kronik bronşit hastalar tarafından üretilen bir ıslık sesi olan , hırıltı neden olabilir .
Sık Enfeksiyonlar

Bireyler aslında kronik bronşit olabilir " enfeksiyonlara eğilimli " olarak görünür . Kronik bronşit olan hastalar sık sık tekrarlayan akciğer enfeksiyonları yakalanma riski var eğilimindedir . Rengi sarı veya yeşil aşırı mukus üreten şiddetli bir öksürük , bir hasta kronik bronşit ile birlikte bir enfeksiyon olduğunu gösterir . Antibiyotikler kronik bronşit tedavi edemez rağmen, eşlik eden solunum yolu enfeksiyonu yardım tedavisi ve elde etmek için kullanılabilir . Yaygın olarak bilinen
Kalp Sorunları

rağmen , bazı kalp problemleri Ayrıca bir hastada kronik bronşit olan bir işareti olabilir . Akciğerlerde pulmoner hipertansiyon veya yüksek kan basıncı , genellikle kronik bronşit ileri durumlarda eşlik daraltıcı kan damarlarının bir sonucu olarak gelişebilir . Kalp ccan sağ tarafı, daha sonra bir sonucu olarak kalp yetmezliği yaşamaya bir hastayı neden , aşırı olur. Göğüs ağrıları yaşamaya kronik bronşit olan hastalar doktorlarına bildirmelidir .

Kronik bronşiten sık nedeni sigara Nedenleri . Zarar verirakciğerlere girmesini mikropları önlemek için çalışma kirpikler denilenhava yollarını , hatsaç benzeri hücreler Sigara . Dış tahriş edici kronik bronşit başka bir ortak nedenidir . Toz, ikinci el duman , kirlilik , parfüm ya da kimyasal maddeler gibi tahriş edici maruz kalma , hatta varolan kronik bronşit flare - up kötüleştirebilir. Kaçınmak veya tahriş edici maddelerle temas en aza indirmek bu alevlenmeşiddeti ya da frekansını kontrol etmek için yardımcı olabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com