| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kulak , Burun ve Tedavisinde Kullanılan İlaçlar Boğaz Hastalıkları

Kulak , burun , boğaz ve çeşitli bozuklukların tedavisinde Doktorlar genellikle reçete ya dabozukluklarını gidermede yardımcı ilaçları . Bunlarla mücadelede kullanılan en yaygın hastalıklar ve ilaçların bazıları burada tarif edilmiştir. Kulak Bozuklukları genellikle denilendış kulak kanalı,

Enfeksiyon " yüzücü kulağı " gibi otik cortisporin gibi antibakteriyel ve steroid ilaçlar içeren ve kulak damlası ( yetişkinler , aspirin, ya da ) asetaminofen ile tedavi edilir .

Orta kulak enfeksiyonu iltihaplı kulak zarı neden olabilir ve derhal tedavi edilmelidir . Tedavi , ampisilin , amoksisilin , klaritromisin gibi antibiyotiklerdir. Ağrı giderici kulak damlaları gibi asetaminofen ağrı gidermek için kullanılır .

Vertigo ve Tinnitus Meniere hastalığı denilen bir iç kulak bozukluğu sonuçları ve başarılıorta kulak içine doğrudan uygulananantibiyotik gentamisin ile tedavi edilmiştir uzay
burun Bozuklukları

Sinüzit gibi Amoxil , Bactrim veya sefalosporin gibi antibiyotikler ile tedavi edilir yaygın bir burun hastalığıdır . Dekonjestanlar ve vesilesiyle , fenilefrin de kullanılabilir . Sinüziti tetikleyebilir

Alerjiler , antihistaminikler , dekonjestanlar , immünoterapi ve inhale kortikosteroidler ile tedavi edilebilir .

Nazal polipler bir nedenidir kronik alerji , sinüzit ve nazal enfeksiyonları. Bu inhale kortikosteroidler , antihistaminikler ve dekonjestanlar , ve enfeksiyon için antibiyotik ile tedavi edilir .
Boğaz Hastalıkları

Strep boğaz her yıl on Amerikalıdan birini etkilemektedir . Streptokok bakteriler tarafından neden, penisilin veya bir geniş spektrumlu antibiyotik gerektirir .

Akut tonsillit ,bademcikler yinelenen bir enfeksiyon , normal ( yetişkinler için ) aspirin veya asetaminofen , dinlenme ve yeterli sıvı alımı ile tedavi edilir . Enfeksiyon bakteriyel dayanmaktadır Ancak, eritromisin veya penisilin gibi antibiyotikler uygulanır .

Daha ciddi bakteriyel enfeksiyon , epiglottit , şişme havayolunu azaltmak için intravenöz antibiyotik tedavisi ve steroid ilaç içerebilir acil tedavi gerektirir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com